Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Про самоочищення

Черкащани переймаються брудом на вулицях і засиллям інформаційного сміття
30 березня, 2012 - 00:00

Двірники не встигають прибирати сміття на черкаських вулицях, яке раніше «ховалося» під снігом. Жителів міста це засмучує, та все ж не настільки, щоб не радіти приходу весни. Адже часом засмічення думок дошкуляє набагато більше, ніж бруд на вулиці. Тим часом у Черкасах вирішили відзначити ювілей найдавнішого парку і провести фестиваль здоров’я. А в Каневі місцеві жителі непокояться, бо досі не придумали назви для привокзальної площі, де відбуваються ярмарки.

Ігор ЄРЕСЬКО, народний депутат:

— Я два тижні не був у Черкасах у зв’язку з роботою у Верховній Раді. А коли приїхав, мене вразив бруд навколо. Тому вирішив, що вперше в історії українського парламентаризму доведеться написати звернення до головного державного лікаря України щодо ситуації з навколишнім середовищем у місті. Найближчим часом зачитаю це звернення з трибуни Верховної Ради.

Юрко ПРОКОПЧУК, актор Черкаського академічного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка:

— До Дня театру журналісти проводили опитування щодо того, чи відчуваємо ми катарсис під час спектаклів. А чи потрібен цей катарсис акторові? Так, є речі, які людину очищують. Тобто мистецтво для нас — як вода, коли ми спраглі. Ми відчуваємо потребу взяти щось чистіше, ніж є в буденності. Нас втомлює інформаційне сміття, яке ллється звідусіль, і ми шукаємо щось, що дало б нам змогу напитися чогось чистого. Театр цього не дає. Мені, принаймні. Катарсис — це коли мурашки по спині, коли думаєш: «Боже, яка краса!» Востаннє я відчув це, коли послухав Лару Фабіан. Нещодавно подивився фільм, що вода має пам’ять і здатна самоочищуватися. Людина теж здатна самоочищуватися. Але люди часто не хочуть завантажувати свій мозок подібними думками. Для мене справжнім очищенням є режисерська робота. Коли робив останню моновиставу, то мені навіть казали, що така гра дуже небезпечна для психіки. Згадую процес репетицій, коли не помічаєш, що навколо тебе діється, не бачиш усього того сміття, відсторонюєшся повністю. Очищення — це абстрагування від навколишнього світу.

Роман КУЧЕРЕНКО, голова циклової комісії економічних дисциплін Канівського еколого-інформаційного технологічного коледжу:

— Уже кілька років канівська влада намагається привчити людей до викидання ПЕТ-пляшок в окремі контейнери. Певні успіхи є. Але скільки ж часу для цього витрачено? Такими темпами до глибокого сортування, як у європейських державах, ми доберемося, мабуть, у наступному столітті. А такий рудимент радянської епохи, як суботник, за наших умов — річ просто необхідна. Минулого року канівчани виявили в ньому неабияку активність, і наприкінці весни місто стало дійсно чистим. Але за літній період ми знову дуже засмітили духовну столицю України. Засмітили настільки, що новостворена громадська організація ветеранів Повітряно-Десантних військ «Канівський союз ВДВ» уже восени своїми силами прибрала частину узбережжя Дніпра. Починається «барбекюшно-шашличний» період, і від праці ветеранів скоро не залишиться і згадки... Ще засмучує той факт, що площа, на якій відбуваються ярмарки, досі з робочою назвою «Ярмаркова» і не має назви офіційної. Міська рада чомусь ніяк не визначиться. Особисто я проти такої тривіальної назви, як «Ярмаркова». Канів багатий своєю історією і, на мою думку, назва площі повинна її увиразнювати. Наше місто засноване в ХІ столітті самим Ярославом Мудрим, із Каневом пов’язані долі отаманів Самійла Кішки та Івана Сірка. Деякий час канівським старостою був легендарний Дмитро (Байда) Вишневецький, якого вважають засновником Запорізької Січі. Імена цих достойних людей, я так вважаю, прикрасили б будь-яку площу.

Олександр РАДУЦЬКИЙ, директор комунального підприємства «Дирекція парків»:

— У наймальовничішого парку 50-річчя Жовтня цьогоріч ювілей — 7 квітня йому виповнюється 45 років. Ми вирішили відсвяткувати з розмахом. Плануємо влаштувати фестиваль здоров’я. Свято пройде з девізом «За здоровий спосіб життя». Цю тему обрано невипадково, адже свого часу наш парк часто відвідували люди, котрі лікували органи дихання в місцевих санаторіях. І повітря в сосновому борі на схилах Дніпра має цілющий ефект. Родзинкою свята стане флешмоб «Звільнись від отрути». Сигарети в жителів та гостей міста обмінюватимуть на яблука, а алкоголь — на трав’яні чаї. Крім того, учасники фестивалю пройдуть урочистою ходою «За здоров’я» від площі 700-річчя до центру міста. А вже на бульварі Шевченка всіх розважатимуть різноманітні казкові герої. Для дорослих у парку ми запропонуємо низку спортивних розваг — змагання «Тато, мама, я — дружна сім’я» та козацькі забави. Малечу ж розважатимуть клоуни.

Підготувала Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси
Газета: 
Рубрика: