Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Про важливість пам’яті

Тернополяни не забувають Героїв...
23 листопада, 2017 - 19:12

Цього тижня в Тернополі вперше по-справжньому засніжило. Святий Михайло таки «приїхав на білому коні». Святочна ілюмінація в центрі міста нагадує, що не за горами Різдвяні свята. А ще втринадцяте в Тернополі стартувала благодійна акція «Миколай про тебе не забуде», аби подарувати свято дітям-сиротам, із малозабезпечених, багатодітних, неблагополучних сімей, дітям-напівсиротам. Попри радість, тернополяни не забувають Героїв-земляків, які поклали життя на Майдані в Києві та в зоні АТО, і жертв Голодоморів.

Оксана БОЧКОВА, домогосподарка, с. Білокриниця Кременецького району:

— Найкраща подія цього тижня — День вшанування святого Архистратига Михаїла та інших Небесних Сил безплотних. Уже варто готуватися до Різдвяного посту, який розпочнеться у вівторок, 28 листопада.

Ми живемо поблизу Кременця, а тому стежимо за подіями в місті. Серед найголовніших — було відзначення Дня Гідності і Свободи. В Кременецькому краєзнавчому музеї відбувся круглий стіл, приурочений Героям, вшанували також загиблого на Майдані в Києві Олександра Капіноса з села Дунаїв. У суботу, 25 листопада, на території колишньої Кременецької в’язниці — мітинг пам’яті жертв Голодоморів в Україні. А міська бібліотека для дорослих спільно з професійно-технічним училищем № 6 провели урок-реквієм, присвячений трагедії 1932 — 1933 років. Непересічною подією для кременчан стали Дні японської культури з чайними церемоніями, японськими солодощами, іграми. Особливо це цікаво дітям. Та й для дорослих — у новинку. Випала можливість познайомитися з культурою «країни, де сходить сонце».

Сергій ЧИЖ, лікар-стоматолог, м. Тернопіль:

— Завжди думав: чому так багато у стрічці «Фейсбуку» жалісливих постів про безпритульних тварин, а про те, що варто допомагати людям без даху над головою, обмаль. Безперечно, я люблю наших менших друзів, але чи не заслуговують милосердя люди? Отож зрадів новині про те, що в Тернопільській облдержадміністрації працюють над створенням центру допомоги безхатченкам. Цього тижня вже обговорили перспективний план створення такого закладу та можливості виділення приміщення, де розмістять центр. Це надзвичайно гарна новина. Не хочеться казати про погане, але дуже було неприємно, коли почув, що у вівторок депутат Тернопільської обласної ради побив двох патрульних поліцейських. Одна з них — дівчина. Прикро, що є такі чоловіки. Не кажучи вже про те, що такі бувають депутати. 

Цього тижня в Тернополі, як і в усій Україні, вшанування Героїв Майдану і АТО. Надзвичайно душевним був перший телевізійний патріотичний фестиваль мистецтв «Земля Героїв України». В Палаці культури «Березіль» його організував Тернопільський національний економічний університет за підтримки міської та обласної влади. На свято запросили родини загиблих, військових. У фойє представили виставку робіт фотокореспондента, бійця 24-го батальйону територіальної оборони «Айдар» Міністерства оборони України Віктора Гурняка, який загинув у АТО 2014-го.

Гарною подією цього тижня на Тернопільщині була Всеукраїнська акція працівників казначейств «Об’єднаймо Україну». Тернополяни виготовили тридцятиметровий прапор, що став частинкою одного стягу єднання, завдовжки понад кілометр. На тернопільському прапорі — герби районів і рядки духовного гімну «Боже Великий Єдиний». Цікава і потрібна акція, аби  нагадати про те, що  Україна — соборна держава.

Лариса РАДЧУК, пенсіонер, с. Стіжок Шумського району:

— Люблю зиму. Радію снігові немов школярка. На горі, поблизу нашого дому, — ліс. Який же він гарний у сніговому мереживі! Дивишся і дивуєшся, яка наша земля чудова, неповторна природа. Наш Стіжок взагалі місцина історична. Кажуть, що сам Галицько-Волинський князь Роман Мстиславович любив полювати в наших лісах. Тут і отримав звістку про народження сина Данила. На тому місці, де був у той час, велів звести фортецю. В центрі збудували кам’яну церкву на честь Пресвятої Трійці. Храм відкривають раз на рік — на Зелені свята. Щороку в цей час у нас організовують міжрегіональний краєзнавчо-мистецький фестиваль «Братина». Тоді тут людно, а так село тихе. Найбільше радію своєму наймолодшому онучку Назарчикові. Він ще зовсім маленький, та щастя від того, що він з’явився на світ, — величезне. Отак і живемо — в радості і любові. Я взагалі по життю оптиміст, хоча дивлячись на те, що відбувається в нашій країні, стає боязко за дітей і внуків. Проте хочеться сподіватися, що жертви Героїв Євромайдану, АТО все ж не марні. Ось дивилася інформаційну програму тернопільського телеканала «Вісті ТТБ», де йшлося про те, як вшановували наших Героїв. У Тернополі провели флешмоби — «День Гідності і Свободи», «Крок у Європу» та урочисто відкрили меморіальну дошку бійцю АТО Юрію Наливайчуку в дев’ятій тернопільській школі. А в Тернопільській окремій артилерійській бригаді вшанували пам’ять одесита Володимира Єгоренка, який загинув у березні цього року в зоні АТО, виконуючи бойове завдання. Посмертно його нагородили орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Добре, що країна пам’ятає своїх Героїв.

Лариса МИРГОРОДСЬКА, Тернопіль
Газета: 
Рубрика: