Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Прояснення у «хлібному» питанні

2 серпня, 2003 - 00:00


У епіцентрі подій минулого тижня перебував Львів. Там вшановували пам’ять загиблих на Скнилівському аеродромі та ховали дружину ректора ветеринарної академії, вбиту невідомими. Дуже багатьох хвилює запитання, хто винен у цих трагедіях. Але, як показує час, не так вже і легко розставити всі крапки навіть у внутрішніх питаннях країни. Погані та хороші події у країні та світі — очима експертів «Дня».

Володимир ЗДОРОВЕГА, професор Львівського національного університету:

— Позитивним для львів’ян, мабуть, було те, що вони не відчули на собі удару штучно створеної хлібної кризи. Є надії, що зроблені якісь висновки, і, можливо, ми у майбутньому уникнемо подібних речей. Приємно, що, можливо, будуть якісь зрушення у вирішенні проблеми використання нафтопроводу Броди — Полоцьк. І, звичайно, приємно, що у Львові не дуже велика спека, і люди, головним чином, відпочивають.

А неприємностей у нас дуже багато. Вони загальноукраїнські, але у більшій мірі львівські. Ще раз нагадала нам вже календарна дата ту трагедію, яка відбулася на Скнилівському летовищі. Як висловилась одна газета, «ще рік неправди». Бо люди так і не дізналися, хто винен у цьому. Друга дійсно трагічна для Львова подія — це побиття ректора нашої ветеринарної академії Кравціва та вбивство його дружини. Таких випадків за останній час трапляється дуже багато. Тому загальний настрій не оптимістичний. Але життя йде. Бувають якісь позитивні моменти. Ми можемо радіти сонцю чи дощу. Думаю, що цього не так то і мало.

Володимир МАРЧЕНКО, головний редактор газети «Вечірня Полтава»:

— Насамперед, запам’яталися новини з негативним відтінком. По-перше, я побачив інформацію в Інтернеті, що Туркменістан і якась інша «піщана» країна постачатимуть нам зерно. Це дуже образливо, тому що при наших землях, навіть незважаючи на погодні умови, сам Бог велів бути з урожаєм завжди. По-друге, знову мусується давній скандал зі збитим Ту-154. Стає соромно за країну і за себе, що ми не можемо виплатити компенсації потерпілим. Біда усього нашого суспільства в тому, що ми не можемо визнати свої промахи та помилки і не вміємо звітувати перед іншими.

Позитивне ж те, що не такими катастрофічними будуть результати збору урожаю. Останні події показують, що ця складна ситуація вирівнюється. Ще у нас відбулася зміна губернатора. Я вважаю, що керівники в регіонах повинні бути обов’язково місцевими. Адже крім того, що вони звітують перед Президентом, вони повинні звітувати й перед своїми земляками.

Ірина ПОБЄДОНОСЦЕВА, кінознавець:

«Что такое хорошо и что такое плохо?..» — намагався з’ясувати у тата нетямущий малюк із нашого дитинства. Дурненький! Та тато сам уже давно не в курсі... Світ. У ньому, як і раніше, немає стабільності… Горить французька Рiв’єра — особисто мене цей факт дуже непокоїть, хоча, здавалося б, і не близько. Північна Корея заявляє про свій намір увійти до «ядерного клубу» — «клабберам» доведеться потіснитися, а не всім хочеться. Насторожує.

Арнольд Шварценегер не буде цього року балотуватися в губернатори Каліфорнії. Однією з головних причин, з якої «залізний Арні» відмовився від гонки, стало бажання актора зберегти спокій у своїй сім’ї. Гадаю, для сім’ї Арнольда, — якщо він, звичайно, не приховує там чогось, — і безпосередньо для мене це, швидше, гарна новина. Для когось — погана.

Україна. З поганого особливо відзначила б надзвичайно неприємний прецедент «підкилимової» метушні навколо Ганни Павлівни Чміль. Посрібнені сивиною люди поводяться негідно. «Совкові» прийомчики, немотивовані заяви, голослівні обвинувачення. Прикро, що і до сьогоднішнього дня у нас може бути так. З приємного — в Україні знову знімають кіно, нехай навіть телевізійне: в запуску новий серіал із робочою назвою «Весілля Барбі» молодої та перспективної творчої групи.

Особисто у мене, в цілому, все відмінно — я майже знайшла гармонію із собою. Тепер шукаю її з навколишнім світом. Тільки дуже спекотно. І в четвер — не з моєї вини — в квартирі прорвало водопровід. Сусіди, що піді мною мешкають, зазнали, безумовно, певного дискомфорту, за що я перед ними щиро прошу пробачення. Повірте, для мене це також не було гарною новиною.

Володимир ДЕНИСЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: