Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Регіональні ЗМI приймуть основний передвиборний удар

13 лютого, 1999 - 00:00

Регіональні засоби масової інформації істотно різняться від столичних. Попри те, що обласні газети і телекомпанії мають у своєму розпорядженні фінансові кошти, абсолютно несумірні з тими, що мають їхні київські колеги, сьогодні вони для багатьох співгромадян, які проживають у провінції, залишаються єдиним «вікном у світ». Їм довіряють більше, аніж будь-кому, до їхньої думки прислухається місцева влада. Саме тому вельми цікавою є точка зору керівників найбільш впливових регіональних ЗМІ, про рік, який настав, їхні прогнози та побоювання. Сьогодні на запитання «Дня» відповідають керівники найбільших засобів масової інформації Рівненської області.

Віктор ДАНИЛОВ, редактор рівненського тижневика «ОГО»:

— Я чекаю в нинішньому році всіляких сюрпризів, окрім, хіба що, Кінця Світу. Становище тяжке і продовжує гіршати. Настрій вельми песимістичний, і вже покидає віра в те, що наш уряд дасть можливість засобам масової інформації не виживати, а просто жити і нормально працювати. Дуже хочеться, щоб піднявся рівень життя людей: адже сьогодні для багатьох газета вже стала предметом розкоші. Тільки тоді, коли люди стануть багатшими, засоби масової інформації зможуть нормально працювати. Ми сподіваємося, що наше видання не буде розчаровувати своїх читачів і ділових партнерів, і разом ми виживемо. Нинішній рік — передвиборний, і це, безумовно, позначиться на регіональній пресі. Наявність у місцевих виданнях передвиборних матеріалів вплине на результат виборів. Усі регіональні ЗМІ так чи інакше готуються до передвиборного марафону, бажаючи якомога вигідніше продати свій товар — газетну площу...

Микола КРИВОЙ, головний редактор «Телекомпанії «10 канал»:

— Ми чекаємо змін на краще, тим паче, що нинішній рік — рік президентських виборів. У зв’язку з передвиборною кампанією хотілося б бачити велику професійну солідарність серед журналістів. Побоююся того, що чимало засобів масової інформації можуть бути втягнуті в політичну карусель з вельми сумнівними наслідками. Такі приклади вже були, коли та чи інша політична сила купувала орган масової інформації, активно його використовувала, а потім кидала напризволяще. Необхідно, на мою думку, провести роздержавлення засобів масової інформації. Загалом же рік обіцяє бути тяжким, та все ж хотілося б, щоб він ще хоч трохи наблизив нас до Європи.

Валентина ШУМИК, головний редактор газети «Вісті Рівненщини»:

— Нинішній рік, можливо, буде найскладнішим за останній період. Нам доведеться пережити ще одну передвиборну кампанію. Досі існує поділ на державну та недержавну пресу, який впливає на їхнє матеріальне становище. На мою думку, регіональним засобам масової інформації під час передвиборної кампанії дістанеться більше за всіх. І це не дивно, бо на їхню частку припадає дві третини інформаційного поля держави. На нас явно давитимуть з різних боків.

Як показав досвід останніх років, фах журналіста є у нас досить небезпечним. Однак саме від нашої роботи в нинішньому році залежатиме, чи зможе стати преса в Україні по-справжньому однією з влад. Так що на нас чекає дуже непростий рік.

Підготував Володимир КОНЄВ, «День»
Газета: 
Рубрика: