Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Самопізнання крізь призму інших

(відгук на статтю Дмитра ДЕСЯТЕРИКА «Стівен Спілберг: «Це стало можливим, тому що люди дозволили це», газета «День», №180, п’ятниця, 20 жовтня 2006)
27 жовтня, 2006 - 00:00

На голівудській «Юніверсал Студіо» вже склалася традиція: усім відвідувачам розповідати про початок кінокар’єри Стівена Спілберга. Наприклад, історії про те, якими хитрощами він переконував пропустити його до менеджерів під час зйомок фільму. Багатьом українцям та й представникам інших націй, доцільно взяти з нього приклад, адже, зрозумівши з народженням доні своє європейське коріння, він знайшов духовну потребу передати його своїй дитині.

В Україні досі триває процес самопізнавання. Пан Спілберг вирішив за потрібне донести існуючим та наступним покоління про Голокост, який знищив мільйони євреїв. Важко забути, як німці, по-хижацьки кидаючи дітей на вози, везли їх у гето, як матері виходили зі схованок і благали про кусок хліба для своїх малюків. Гуманний люд усього світу почує голос Стівена Спілберга і, хочеться сподіватися, зробить вірні висновки.

Немає, мабуть, більшої жорстокості, ніж насильницька смерть. Українці, росіяни та інші народи колишнього Союзу, були винищені не менш жорстоко, багато з них були замордовані разом з євреями у Бабиному Яру. Створення тут спільного знаменника для здраматизованої інформації про їхню смерть, пан Спілберг одержить максимальну підтримку від усіх у світі, кому життя людини являється найвищою цінністю.

Роман МАЦ, Бетлехем, Пенсильванія
Газета: 
Рубрика: