Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ЩО ХОРОШОГО? ЩО ПОГАНОГО?

Навчитися жити звичайним життям
27 травня, 2006 - 00:00

Багато хто з наших експертів вже майже не приділяє уваги політичним серіалам. Краще — насолоджуватися мистецтвом або тим, що настала весна.. Детальніше — у традиційній рубриці «Дня».

Сергій АРХИПЧУК , режисер:

— Серед хороших подій тижня — відвідини виставки українського скульптора Василя Федорука, який останні п’ятнадцять років живе в Чикаго і вперше за часів незалежності привіз до України свої роботи. Він — унікальний скульптор, велетень, який не пориває зв’язкiв з Україною ні фізично, ні метафізично. Майстер працює з натуральним каменем. Його витвори змушують нас дивуватися мистецтву. Бо ж без подиву мистецтва не існує! Федорук привіз невеличкі скульптури, але вони надзвичайно монументальні. Тому виставку в Центральному будинку художника цього тижня відвідав вже втретє. Розкішними і цікавими речами порадувала й виставка іншого скульптора — Миколи Білика. Одним словом цей тиждень пройшов для мене фактично під знаком акварелі, живопису і скульптури. Це ті події, про які я говорив зі своїми друзями, і ті місця, куди я їх водив. А вибрики, залишки чи прояви повсякчасної холодної війни з боку нашого північного сусіда це — зайвий сигнал тривоги для так званих українських патріотів і справжніх українських патріотів і привід замислитися, де ми є, хто ми є і куди ми йдемо.

Ярина БОРЕНЬКО , кандидат політичних наук, програмний директор громадської організації «Європейський діалог» (Львів):

— Серед хороших місцевих подій — круглий стіл під назвою «Львів. Спадщина багатьох культур» за участю українських та польських експертів. Адже тільки віднедавна поляки й українці почали досить відкрито говорити про спільні культурні надбання та взаємні претензії. Наприклад, Львівська галерея мистецтв володіє, зокрема, рідкісною за своєю значущістю колекцією творів польських художників. Тому ми ведемо дискусії з приводу того, як саме повинен відбуватися обмін культурними цінностями, чиїми вони мають бути, як їх виставляти й представляти.

Ще одна подія, на яку хочеться звернути увагу, — обмеження через претензії церкви (УГКЦ. — Ред. ) показу фільму «Код да Вінчі» у Львові. Я вважаю, що кожна людина може сама вирішити, хоче вона дивитися цей фільм, чи ні.

Борис ПАРАХОНСЬКИЙ , доктор філософських наук, завідувач відділу глобальної безпеки та європейської інтеграції Національного інституту проблем міжнародної безпеки:

— Серед хороших подій тижня — самміт ГУАМ, який, на мою думку, пройшов досить успішно. Активізація стосунків у цьому об’єднанні підвищує регіональний вплив і міжнародний статус України, оскільки вона лідирує в цій організації. Завжди важливо мати союзників біля себе у цей час. Водночас заява про те, що оновлена організація переважно буде займатися питанням транспортування енергоносіїв дає більш чіткі перспективи стосовно джерел енергопостачання. Про це, принаймні, говорилося. Позитивним є той факт, що розвиток відносин між країнами регіону буде просуватися далі.

Галина ГУБЕРНА , доктор економічних наук, Донецький державний університет:

— Я вже давно дійшла думки, що хороше треба шукати тільки в собі. Якщо зробили ви щось хороше за цей тиждень, чи відчули ви себе добре, чи навчилися ви радіти тому, що на вулиці весна, незалежно від парламентських дивацтв, — тоді й на душі стає добре. Не варто отруювати життя штучним оточенням, варто насолоджуватися природним. І тоді не лише кожен тиждень, кожен день буде хорошим. Весь цей тиждень у мене нічого не боліло, у мене були гроші купити собі їжу, газети — хіба це не прекрасно? У нашому місті ні хороших, ні поганих подій, які б вибивали із звичайного життя, не спостерігала. І це добре. Пора б усім навчитися жити звичайним життям.

Ірина ГОЛОВНЬОВА , кандидат психологічних наук, завідувач кафедри психології Харківського гуманітарного університету «Народна українська академія»:

— Із приємних подій особистого характеру хотілося б відзначити те, що вуз, у якому я працюю, зараз активно готується до святкування свого 15-річного ювілею. Це один із перших приватних вузів в Україні, тому 15 років — великий заслужений стаж. Приємно, що у нас весела передсвяткова атмосфера, ми з радістю готуємо багато різних заходів, студенти — в очікуванні свята. Добре, що нарешті прийшла справжня весна. Звичайно, що після тривалих холодів, які викликають певну депресію, весняне потепління буквально кожній людині піднімає настрій. Із приємних всеукраїнських подій, звичайно, хочеться відзначити Тіну Кароль. Молода співачка порадувала нас тим, що прекрасно виступила і посіла гідне місце на «Євробаченні-2006». Сподіватимемося, що це — передвісник майбутніх успіхів. А засмутив, напевно, як і багатьох, довготривалий політичний спектакль. Будь-яка людина, яка цікавиться тим, що відбувається у країні, а відповідно, і політичними новинами, відзначить, що в цьому довготривалому політичному серіалі вже втрачається інтрига і виникають сумніви з приводу успішного вирішення важливих для країни питань. Але найголовніше, виникають сумніви у бажаннях політиків зробити так, щоб у центрі їхньої уваги були громадяни України й їхні блага. Тому що якби ця позиція була для них центральною, то та чи інша коаліція, напевно, утворилася б набагато раніше.

Підготувала Юлія КАЦУН, «День»
Газета: 
Рубрика: