Святкування 80-річчя «Артеку», зміна топ-менеджерів на телеканалі «Студія 1+1», зниження ціни на цукор, завершення вступної кампанії до вузів — про ці та інші події розповідають наші експерти у щотижневій рубриці «Дня».
Ганна ДЕРЕВ’ЯНКО , виконавчий директор Європейської бізнес асоціації:
— Хороше те, що в Україні проводиться робота з оптимізації функціонування вільних економічних зон та територій пріоритетного розвитку і завершено перший етап прискореного перегляду органами виконавчої влади діючих регуляторних актів. А погано, що продовжується ріст світових цін на нафту.
Костянтин БАХАНОВ , проректор із наукової роботи, доцент Бердянського державного педагогічного університету:
— Думаю, що найтрагічнішими подіями тижня є авіакатастрофи, що потрясають світове співтовариство. З одного боку, переповнюють співчуття за втраченими людськими життями. З іншого, ці авіакатастрофи в зайвий раз нагадують людині, що вона в цьому світі ні від чого не застрахована і в будь-який момент може стати жертвою технічного витвору. Що стосується України, то я б відзначив кілька подій. Перша — це святкування 80-річчя «Артеку». Приємно, що в цьому заході приймають участь президенти чотирьох країн: України, Литви, Польщі та Грузії. Другий приємний аспект — врегулювання цукрової кризи: на прилавках магазинів ціна на цукор вже стала 4 гривні, хоча ще тиждень тому була 4.60. Також хочеться відзначити селекторну нараду, яку у четвер проводив міністр науки та освіти Станіслав Ніколаєнко. Приємно, що в цій нараді взяла участь прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко та віце-прем’єр з гуманітарних питань Микола Томенко. Це підкреслює цікавість нової влади до освітньої галузі. І ще один цікавий момент — під час цієї наради, думаю, було врегульовано пристрасті навколо підручника з історії для п’ятого класу. Пан Ніколаєнко подарував Юлії Володимирівні примірник підручника Віталія Власова та Оксани Данилевської і пояснив, що там нічого «такого» немає, навколо чого точаться сьогодні розмови (але є ще один новий підручник — Віктора Місана, див. № 144 «Дня». — Ред. ). Щодо місцевих подій, то місто живе в очікуванні дощу, бо спека — неймовірна. У нашому університеті вже завершується вступна кампанія. Студентів, порівняно з минулим роком, набагато більше. Це радує. Адже загальна статистика показує, що сьогодні кількість випускників середніх шкіл зменшується, а тих, хто вступає до вузу, — все ж таки збільшується.
Катерина КОТЕНКО , виконавчий директор Індустріального телевізійного комітету:
— Точно не можу сказати, що сталося хорошого чи поганого, але точно можу сказати, що сталося визначного. Як на мене, це — зміна менеджменту на телеканалі «Студія 1+1». Ці зміни можуть вплинути на позиції багатьох гравців на телевізійному ринку. Це стосується як телеканалів, так і рекламних агенцій, продакшн-студій і самих глядачів. Сьогодні я точно не можу сказати, чи має це для країни якесь політичне значення чи ні, але всередині каналу ситуація напевне зміниться. Можна навіть сказати, що в обговоренні абсолютно усіх, хто дотичний до журналістики, телебачення, телевиробництва, це є темою номер один. Також через зміну системи управління на одному з телеканалів, це може стати тенденцією до зміни системи управління (а не особистостей!) на інших телеканалах. У нас цей рік взагалі знаменний тим, що ТБ виконало свою функцію соціальної відповідальності. Добре, що зараз ми знову повертаємося до бізнесу. Дуже приємно, що один з телеканалів почав заново будувати свою систему управління, повністю спираючись на бізнес. Я з надією дивлюся на цей процес. Адже менеджмент має змінюватися не лише за допомогою конкретних особистостей, що перекидають один на одного свої функції, а й тому, що телеканал хоче перейти на нову стратегію розвитку. Тому є віра в те, що колись телеканали України все ж таки зможуть порівнюватися по аудиторії, доходах, розвитку з телеканалами сусідньої Росії чи Польщі.