Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ЩО ХОРОШОГО? ЩО ПОГАНОГО?

Між першим і другим...
13 листопада, 2004 - 00:00

Цього тижня, як і минулого, наші експерти більше за все говорили про вибори в Україні. Але не лише про них. Докладніше про події тижня, що минає, — хороші та погані — у щотижневій рубриці «Дня».

Максим ЦИРКЕЛЬ, президент і ведучий молодіжного телеканалу IPTV:

— На цьому тижні майже по самі вуха був у роботі. Дуже важко керувати людьми та ще й самому встигати знімати. Але це добре. У планах — відрядження. То ж сподіваюся повернутися з гарним результатом. Після багатьох днів нікому невідомих математичних підрахунків ЦВК нарешті оголосила результати виборів. Це важливо. Але в цілому політична картина в країні мене не дуже радує і це, як на мене, погано.

Юрій САЄНКО, соціолог:

— Перше позитивне, на мою думку, складається з подій, які мають як загальнонаціональне, так і наукове значення. Варто почати з наукового. Те, що в першому турі президентських виборів переміг Віктор Ющенко, говорить, що моніторинг соціологічних досліджень до виборів був правдивим. Тобто ще раз доведено — якщо соціологічні опитування робити коректно, то вони точно відображають всі процеси і події, які відбуваються в суспільстві. Для мене це теж радісна подія. А негативне — надзвичайно важкі і глибокі переживання у зв’язку з тим, що Центральна виборча комісія десять днів тримала наше суспільство у невизначеності.

Ігор СЕМИВОЛОС, директор Центру близькосхідних досліджень:

— Найбільша і хороша подія для мене — це перемога Віктора Ющенка в першому турі президентських виборів. Щодо новин у світі, то таких, що запам’яталися і які можуть мати серйозний вплив на майбутнє, дві. По-перше, це інформація про смерть лідера Палестинської національної автономії Ясіра Арафата. Це, звичайно, прикро. Що там буде після цього? Думаю, що буде траур, будуть нові вибори, нове керівництво і, напевно, спроби поновити переговорний процес з Ізраїлем. Інша подія теж пов’язана з Близьким Сходом. Це — спроба американських та іракських солдат узяти під контроль Фаллуджу. Оцінювати її як погану чи добру важко, оскільки це — війна.

Тамара ТАРНАВСЬКА, журналіст, президент Міжнародного товариства захисту тварин «SOS»:

— Україна, щоби приєднатися до Ради Європи, зобов’язана вдосконалити своє законодавство згідно зі встановленими вимогами. Це стосується і законодавства у сфері захисту тварин. Від розмов навколо прийняття закону на захист тварин чиновники відбиваються, мовляв, у них багато інших проблем — діти на вулицях, безпритульні — куди там ще про тварин говорити. З однієї сторони з цим можна погодитися. Але з іншого боку — це абсолютне небажання щось у цій сфері робити. Крім того, без законодавства неможливо зрушити цю проблему з мертвої точки. Ще у 2000 році я підготувала закон про захист тварин. Однак у парламенті цей закон почали блокувати і не допускати його до розгляду. На щастя, два роки тому до законопроекту приєдналася парламентська фракція «Нашої України». А позитивне цього тижня те, що нам вдалося домовитися з фракцією комуністів (яка теж подала на розгляд свій законопроект) про об’єднання наших зусиль. Таким чином, думаю, законопроект буде мати більші можливості пройти в другому читанні.

Підготувала Юлія КАЦУН
Газета: 
Рубрика: