Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ЩО ХОРОШОГО? ЩО ПОГАНОГО?

Очікування свята
13 грудня, 2003 - 00:00


Тижня, що минув, українці прискіпливо спостерігали за виборами в Держдуму Росії та прогнозували, як їх результати позначаться на відносинах України з Росією. Хтось більше переймався подіями у світі спорту. Чим ще жила країна — у нашій традиційній рубриці «Що хорошого? Що поганого?».

Юрій КУНДІЄВ, академік Національної академії наук України, віце-президент Академії медичних наук України:

— Хорошою подією, як для мене, так і для моїх колег, було те, що ми відзначали п’ятдесятиріччя нашого Інституту медицини праці. Це, можна сказати, найвизначніша для нас подія, бо в період з 8 по 10 грудня відбувся не лише «день народження» інституту, а ще й ряд важливих заходів. Ми провели наукову конференцію, де проаналізували етичні аспекти медицини праці та гігієни довкілля. На цій конференції науковці оприлюднили й обговорили Етичний кодекс з гігієни праці, який ми плануємо прийняти на наступному нашому зібранні. Це буде перший етичний кодекс для лікарів-професіоналів. Оце, як на мене, дуже позитивний момент. А негативне, на мою думку, в тому, що молодь, яку ми запрошували на нашу наукову конференцію, не дуже охоче відгукувалася на наші запрошення. Хоча ми навіть готові були за рахунок оргкомітету оплатити тридцятьом молодим науковцям проїзд, проживання і т. д. Але вони й цією нагодою не скористалися. На такий важливий захід приїхало лише біля двадцяти чоловік. Молодих науковців було дуже мало. От через це сумно. Однак у четвер відбулася ще одна позитивна подія. Урядовий комітет з гуманітарних питань прийняв рішення представити Кабінету Міністрів конвенцію з прав людини і біомедицини для її ратифікації. Це для нас радісна подія, бо про це дбала Комісія з питань біоетики при Кабінеті Міністрів, яку я очолюю.

Олег СИТНИК, заслужений журналіст України:

— Міністр транспорту України Георгій Кирпа поінформував Президента, що в міжнародний кадастр мореплавства внесено відомості про те, що Україна матиме два морські суднохідні канали: один поблизу Керчі — для великовантажних суден, другий канал — в районі Тузли — для суден з невеликою осадкою. Це дуже приємна звістка. Адже відстоюються інтереси Вітчизни. Хорошою подією ще було й те, що цього тижня я з групою літераторів завершив роботу над цікавою книжкою про одного з видатних українських правоохоронців, яка незабаром вийде у світ.

Броніслава БЕЙДЕРМАН, завуч ліцею №17 міста Хмельницького:

— У вівторок, 9 грудня, в нашому ліцеї відбувся семінар керівників шкіл, і ми приймали 70 директорів та завучів шкіл міста. Ми обмінювались досвідом із колегами, ділились надбаннями щодо удосконалення сучасного уроку. А ліцею є що показати. Гості побували на сучасних інтегрованих, інтерактивних уроках, з використанням елементів ділової гри, полеміки, комп’ютерних технологій. Було проведено науковий молодіжний колоквіум з хімії. 10 грудня відбувся ярмарок педагогічних ідей для керівників шкіл. Також 11 грудня місто відзначило 130-річчя з дня створення «Просвіти». Одним словом, освітянське життя в місті вирує.

Що ж стосується подій державного, світового масштабу, то варто зазначити, що останнім часом сталося чимало подій, вартих уваги. Мене особисто засмучують постійні теракти як на Близькому Сході, так і в Росії.

Лідія АРТЮХ, співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології НАН України:

— Передусім, усі хороші події трапляються в сім’ї. У суботу та неділю у нас завжди буває внучка. Це велика радість і велике щастя для нас. І, крім того, це — найкращий відпочинок. Добре те, що у боксерському поєдинку переміг Віталій Кличко. На тлі наших постійних негараздів ця перемога створює певний позитивний образ України. Що стосується поганого, то у Києві почали перебудовувати й зносити будинок, що розташований на початку вулиці Хрещатик (раніше там був ресторан «Столичний»). Боюся, що такі перебудови з повним нехтуванням як громадської думки, так і думки професіоналів-архітекторів знову приведуть до якогось лиха. Київ взагалі страждає від подібних будівництв. До поганих міжнародних подій я би віднесла вибори в Росії. Оскільки після цих виборів стало зрозуміло, що Росія впевнено крокує до авторитаризму, який буде підкріплений партією влади. Радує, що на роботі все добре. Наближається до завершення 2003 рік, закінчуються й планові теми, тому всі ми в безперервній роботі. Однак завершується рік, слава Богу, благополучно. Ото й добре.

Лілія ПОДКОПАЄВА, абсолютна олімпійська чемпіонка зі спортивної гімнастики, чемпіонка світу та Європи:

— Я щойно повернулася з Парижа після операції. Зараз у моєму житті все нормалізувалося: лікарі сказали, що операція пройшла успішно, процес одужання також проходить успішно. Тому, гадаю, що й надалі все вже буде нормально. Погано — це звичайно ж теракти в Росії. Я дуже стурбована тим, що зараз відбувається в Москві. Адже так хочеться миру в усьому світі, щоб усі люди були здоровими й щасливими. А ще однією доброю подією на цьому тижні стало те, що в моїх друзів (людей, якими я захоплююся) Сергія Бубки та Таї Повалій були дні народження.

Володимир ЧИСТИЛIН , відповідальний секретар Харківської інформаційної агенції Status Quo:

— У четвер надійшло повідомлення про вибух у Ізраїлі, в місті Тель-Авів. Дуже сумно, коли приходять такі новини. Адже гинуть безневинні люди.

У середу спостерігав за грою динамівців із «Інтером». Шкода, що наші, зігравши внічию, вилетіли з Ліги чемпіонів.

Найприємніше — це те, що наближаються новорічні свята, очікування яких додає сил та енергії для праці. Знаменною подією останнього часу став вихід з друку щоденної газети нашої інформаційної агенції. Добре, коли і на роботі, і в родині у людини все добре. У мене якраз той випадок. Дружина нещодавно захистила кандидатську дисертацію. Сподіваюся, що новий 2004 рік буде ще більш насиченим приємними подіями.

Роман ЩИПКОВ, глава Федерації автозвукового спорту та тюнінгу України:

— Я трохи шокований останнім часом ставленням до України з боку інших країн. Розпочалася буквально навала всіляких російських та інших зарубіжних компаній, які хочуть якимось чином ствердитися в Україні, враховуючи сприятливий для цього грунт.

Багато хто раніше був за те, щоб об’єднуватися з Росією, але після нещодавніх подій в українсько-російських вiдносинах (конфлікт у Керченській протоці, створення ЄЕП) погляди більшості наших співвітчизників змінилися.

Я займаюся бізнесом, безпосередньо пов’язаним із автомобілями. І знаю, що коли ситуація в країні стабільна, скажімо, протягом останніх трьох-чотирьох років, у людей з’являється можливість купувати автомобілі, що своєю чергою є сприятливим підгрунтям для розвитку та просування мого бізнесу. На жаль, можливі наслідки розвитку вiдносин із нашим близьким сусідом можуть поставити під загрозу успіх моєї справи.

З добрих подій можна відзначити внесення поправок до закону про розвиток автомобільної промисловості в Україні, суть яких полягає в тому, що з січня 2004 року запроваджується однаковий податковий режим для вітчизняних автомобілебудівників, а на старі іномарки, які ввозяться з-за кордону, податок, навпаки, зросте.

Підготували Юлія КАЦУН, Ольга ВАСИЛЕВСЬКА
Газета: 
Рубрика: