Тиждень напередодні 70-ї річниці Голодомору (яка відзначається сьогодні) був багатий на події, у масштабах країни начебто не дуже помітні. Але чи не такі події й складають реальний фундамент суспільного життя? Що хорошого, що поганого відбулося за тиждень, який минув, оцінюють наші експерти у традиційній рубриці «Дня».
Громовиця БЕРДНИК, літератор:
— Як людина, що безпосередньо причетна до книговидавничого процесу, і як автор книжок, і як працівник Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, можу сказати: для України погано те, що наші державні мужі ніяк не можуть вирішити, чи відміняти злощасну поправку 39 пункту 74 у «Законі про Державний бюджет на 2004 рік», яка призупиняє на рік дію «Закону про державну підтримку книговидання». Якщо ця поправка залишиться, то очевидно, що на українському книговиданні можна буде ставити жирний хрест. А які будуть наслідки цього, гадаю, пояснювати не потрібно… Особисто для мене добрим є те, що досягнута домовленість з одним із київських видавництв про те, що у наступному році буде видано зібрання творів мого батька, письменника- фантаста Олеся Бердника, в першу чергу, культовий роман «Зоряний Корсар» з продовженням та повісті «Вогняний вершник» і «Подвиг Вайвасвати».
Анатолій ЄРЕМА, ведучий програми «Сніданок з 1+1»:
— Що доброго? Минулого тижня в програмі «Документ» на каналі «1+1» був показаний фільм «Що таке «Молодість?», який ми знімали разом з Павлом Овечкіним. Протягом цього тижня я отримав чимало відгуків — як позитивних, так і критичних. Отже, фільм таки зачепив глядача, і це приємно. Буду радий, якщо він бодай якоюсь мірою прискорить процес реанімації вітчизняного кіно. Що поганого? Брат вирішив воювати в Іраку. Не можу знайти достатніх аргументів, аби переконати його не робити цього.
Володимир ГОРЯНСЬКИЙ, артист театру і кіно, заслужений артист України:
— Хорошим у моєму житті є те, що 22 листопада моїй донечці Марійці виповнюється три місяці. Хорошим явищем також можна назвати погоду. Цього тижня нарешті дочекалися потепління. Однак погано, що в Україні дорожчає хліб, хоча й запевняли, що цього не буде.
Богдан КОЗАК, народний артист України, професор (Львів):
— Дуже хорошою новиною є те, що у четвер у Львівському національному університеті ім. І. Я. Франка відкрився «Ярмарок Британської Ради», який відвідав навіть посол Британії. Добре, що Британська Рада допомогла кафедрі театрознавства та акторської майстерності здобути дозвіл на отримання авторського права на видання посібника Джона Стайна «Сучасна драматургія в теорії і театральній практиці». Це дуже велика й позитивна акція. Бо, на превеликий жаль, ми не маємо ні підручників, ні посібників для навчання з театрознавства, історії розвитку театру в Україні. І, на превеликий наш сором, за всю історію України не створено багатотомної історії світового театру, яку мають інші країни: Росія, Австрія, Німеччина, Англія тощо. Ми досі вчимося по російських виданнях. Уже понад десять років незалежності, а віз і нині там. А такі зустрічі дають нашим студенти можливість вивчати англійську мову, викладачам — читати в Британській Раді лекції з історії англійського театру та кіно. Вони у свою чергу знайомлять нас з репертуаром англійських театрів. Це своєрідне вікно в Європу. Хорошу справу у четвер зробили наші випускники, сьогодні — актори Театру імені М. Заньковецької, які виступили у школі, де навчаються діти, хворі на церебральний параліч. Перед дітьми у візочках актори грали молодіжні вистави, співали разом з ними пісні. Це було дуже зворушливо. Це пробудження добра в душі. Тому ми домовилися з директором цієї школи, що будемо показувати дітям свої вистави частіше. Ще одна хороша новина. 22 листопада відбудеться презентація книжки «Руський ліхтар, або Небо Лемків» Єжи Герасимовича, поляка, який пише поезію про Лемківщину. Переклав її Ігор Калинець. Ця поезія пройнята тугою за втраченим — землею, пам’ятками, іконами, піснями. Вона близька по духу до поезії Богдана-Ігоря Антонича й написана верлібром. Ще одна хороша подія — наближається сторіччя від дня народження Миколи Філаретовича Колесси, героя України, кавалера трьох орденів, музикознавця, диригента, ком позитора, педагога. Вiдбудуться присвячені йому концерти, вже проходять виступи студентів, відбуваються наукові конференції. Хороше те, що 2 грудня Театр Заньковецької з п’єсою «Державна зрада» Рея Лапіки, яка висунута Львівським національним університетом на здобуття державної нагороди імені Т. Шевченка, приїжджає до Києва. Однак прикро, що дедалі більш бурхливим стає море політичних подій, боротьба між блоками та партіями. Це вселяє тривогу за подальшу долю нашого розвитку.