Сьогодні українці чи то звикли до постійних «сюрпризів» у політичному та економічному житті країни, чи то просто більше радіють власним успіхам. Однак далеко не всі хочуть говорити «про політику» та й загалом про події, які несуть у собі лише негатив. Що хорошого чи поганого в такій атмосфері помітили наші експерти — в традиційній рубриці «Дня».
Федір СТРИГУН, художній керівник Національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької (Львів), народний артист України:
— Хороше те, що у Львові відбувся фестиваль комедії. У цьому фестивалі прийняли участь Івано-Франківський та Коломийський театри, Чернівецький театр ім. Ольги Кобилянської та Тернопільський театр ім. Тараса Шевченка, львівські театри — ім. Заньковецької та Театр для дітей та юнацтва. Фестиваль пройшов успішно, було дуже багато глядачів, усі ми сміялися. Він проходив без державної допомоги, бо ніхто грошей не давав, усе — за допомогою спонсорів. Але все одно все було дуже гарно. За це ми вдячні, зокрема, Чернівецькому театру та його директору Дмитру Жмонтулякові. Я дуже задоволений рівнем, на якому пройшла ця подія. А якщо говорити про погане, то з мене досить того, що відбулося в Донецьку. А у нашому театрі — усе гарно. Глядачі є. Добре, що у нас з’явилися дві прем’єри — «Кайдашева сім’я» та «Квартет».
Данило ЯНЕВСЬКИЙ, журналіст:
— Хорошу справу зробило видавництво Івана Малковича, видавши п’ятий том книги «Гаррі Поттер». Поганих же подій не помічаю, усе розвивається дуже добре. Усі живі, всі здорові, кому потрібно — вагітні, кому потрібно — народжують. Усе плодоносить. А за кордоном нічого доброго бути не може, оскільки все добре тільки там, де живемо ми.
Олександр ДЕРГАЧОВ, політолог:
— Життя побудоване так, що завжди є баланс між поганим і хорошим. Так було і цього тижня. Погано те, що, здається, немає розуміння того, що потрібно виборцям. Я маю на увазі ентузіазм парламенту щодо того варіанту конституційної реформи, згідно з яким президент обирається парламентом. Сама система обрання президента парламентом не містить в собі нічого негативного. В Європі є дуже стійкі й ефективні демократії, де президент обирається парламентом. Однак такий шлях до обрання було досягнуто завдяки певному історичному розвитку. А у нас така ідея виникла несподівано, а думку населення ніхто не вивчав. Хороше — це кроки, які свідчать, що Україна отримає достатню підтримку для того, щоб без зволікань стати членом Світової Організації Торгівлі. Це відкриє можливості реалізувати всі домовленості, програми, що запропоновані Європейським Союзом. А через реформування, вже за стандартами СОТ та ЄС, — компенсувати витрати, які будуть на першому етапі в зв’язку з розширенням ЄС і переглядом усіх умов співпраці, зокрема у сфері торгівлі, які матиме Україна з новими майбутніми членами ЄС.
Кіра ШАХОВА, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка:
— Коли багато працюєш — це важко, але надзвичайно приємно. Бо потім бачиш плоди своєї праці. Тому для мене приємним було те, що я відредагувала остаточний варіант підручника із зарубіжної літератури для десятого класу, для якого, до речі, написала приблизно третину матеріалів. Це була термінова й напружена робота, бо треба було все вичитувати, перевіряти. Підручник одразу ж був рекомендований у школах. Зараз готую доповідь для поїздки до Львова. У місті Лева буде проходити конференція, на якій обговорюватимуться питання такого напряму в мистецтві, як експресіонізм. Сприйняття цього напряму треба переглядати, оцінити його інакше, ніж це було в середині минулого століття. Адже оцінювали його негативно, хоча експресіонізм — дуже цікаве явище. Також хочеться сказати, що найбільше задоволення людина отримує тоді, коли вона вміє щось робити й робить це. Тому, незважаючи на мій вік, хвороби, втому, я відчуваю себе щасливою людиною, коли роблю ту справу, яку вмію, відчуваю себе комусь потрібною.