Крим потребує розробки комплексної програми вирішення його проблем («Крим. Що робитимемо?», «День», №114). Звичайно, головне — економіка. Вищий рівень життя — для багатьох найпереконливіший аргумент на користь проживання у даній країні. Спілкуючись із відпочивальниками з Росії, кримчани починають їм заздрити, забуваючи, що далеко не весь російський народ живе, як ці репрезентанти. І тоді для кримчан починається мала втіха — вони можуть лаяти українську мову, українську владу і спалювати український прапор. Тим більше, що російські громадяни теж можуть лаяти українську мову, українську владу і спалювати український прапор. І не лише в Росії, але й в Україні.
Українська влада робить досить несміливі кроки для захисту своєї Батьківщини. А за наругу над державними символами правоохоронні органи повинні негайно й суворо карати зловмисників. Так само, як і тих, хто пропагує порушення територіальної цілісності України. Недопустимо демократію перетворювати на каламутну калюжу анархії, де вільно залагоджують свої чорні справи вороги нашої державності.
В Україні дуже гострою проблемою є просування у владу патріотів. На всіх рівнях виступають відверто проросійські політики. А крім того, діє ще й таємна агентура. Для СБУ тут дуже широке поле діяльності.
Діяльність п’ятої колони російського імперіалізму можна використати проти нього. Слід роз’яснювати кримчанам, що будь-яка дестабілізація вдарить по їхній кишені. Адже відпочивальників меншатиме або вони й зовсім припинять приїздити до Криму. Яскравий приклад — Абхазія. До чого довела людей війна.
Необхідно активно виходити у світовий інформаційний простір. Зняти фільми про діяльність п’ятої колони. Причому чергувати сучасні кадри з хронікою, відзнятою напередодні Другої світової війни. Адже подібність є. Фашистська Німеччина «захищала» німців у Судетах аж поки не загарбала Чехословаччину. Схожа ситуація з Росією і Кримом. Свого часу світова спільнота поступилася агресору, і в результаті виникла світова бійня. Зняти фільми про історію взаємин українців і росіян. Кремль повинен усвідомити, що діяльність його п’ятої колони створює негативний імідж Росії у світі. Глобалізаційні процеси тривають, і Росія не може нехтувати думкою світової громадськості.
Москва не хоче виводити Чорноморський флот із Севастополя? У такому разі можна запропонувати спорудити військово-морську базу НАТО у Криму. Побачимо, чи Росія справді не хоче військових баз НАТО в Україні.
Необхідно привернути увагу світу до становища кримських татар. Як Росія ставиться до їхніх прав?
Колись була підготовлена програма переходу всієї України на українську мову. Звичайно, строки для різних областей, враховуючи їхні особливості, були різні. Але всі вони вже давно минули. Адже програму ніхто не виконував.
І слід наголошувати, що є дві Росії. Нехай російські громадяни України мають змогу обрати — чи вони з Росією толерантних, культурних людей, чи з Росією загарбників і хамів.
Курортну структуру Криму потрібно розвивати так, щоб привабити західних туристів й інвесторів. Тоді ставлення кримчан до НАТО і ЄС теж зміниться.
Розв’язання кримських проблем треба шукати в царині розвитку економіки та культури та правдивого інформування населення.