Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Щоб слова були щирими

17 вересня, 2010 - 00:00

Йтиметься про етику журналіста, етику людини.

У книзі професора філософії Оксфордського університету Л. Колаковського «Мої правильні погляди на все» (Видавничий дім «Києво-Могилянська академія, 2005) названо найбільш значимий як за наслідками так і масовістю вияв підлості в діях людей — так, саме підлості. Це байдужість до того, яким чином добувати засоби до існування. Під таке визначення підпадає широке коло злих вчинків. В тому числі й продажність не тільки політиків, писак, а й журналістів.

Відраза до підлості природня у людей. І моя мати казала, що хороших людей — більшість. А вона одна годувала двох малолітніх дітей під час німецької окупації, для чого з клумаками обійшла всю Україну. І я думаю, що для нормальних людей-журналістів потрібна не тільки солідарність журналістів, а й солідарність загальнолюдська, де, як казала мати, порядність є норма, а не виняток.

Люди повинні мати можливість контакту з інфраструктурою порядної журналістики. Якщо вона існує.

Чи не можна мати всеукраїнський інформаційний орган нормальної (непродажної) журналістки? З некомерційною ціною за примірник, з колегіальною редакцією і системною зміною головного редактора.

Необхідно мати можливість контакту на сьогодні хоча б для ініціативних груп з обох сторін — журналістики і громадськості.

А щодо свободи слова — в світі визнано, що це означає наявність інституйованого в суспільстві вільного доступу громадян до публічного обговорення проблем суспільства. Знайдена й форма для цього — громадська складова в засобах масової інформації (читаймо фрагменти статті Генерального директора Бі-Бі-Сі в «Гардіан», опубліковані в газеті «День» цього року).

Всеволод ХРАПАЧЕВСЬКИЙ, Київ
Газета: 
Рубрика: