Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Такого повороту ніхто не очікував

Жителі Грузького на Запоріжжі відмовилися перейменувати вулицю на честь Героя-земляка
16 вересня, 2016 - 12:01

У Грузькому відбулися громадські слухання щодо перейменування єдиної вулиці села. Пропонували дати їй ім’я уродженця Грузького, повного кавалера ордена Слави Григорія Антоновича Міщенка. Герой війни Об’єднаних націй із гітлерівською Німеччиною та її сателітами все життя прожив у Грузькому, працював на залізниці, водив паровози і тепловози. Із рідного села Г.А. Міщенко відлучався лише під час Другої світової війни. Григорій Антонович — єдиний уродженець сіл Куйбишевської селищної ради, чий пам’ятник височить на Алеї героїв Меморіалу Слави у райцентрі.

Іван Голуб народився у селі Коломійці Покровського району Дніпропетровської області, у наше селище переїхав із родиною у 1934 році.

На громадські слухання у Грузьке приїхали Куйбишевський селищний голова П.І. Будник, його заступник М.А. Саїнський, керуюча справами виконкому Т.В. Мусенко, депутат селищної ради, завідувач відділення райлікарні М.М. Іванець. Тетяна Володимирівна зареєструвала усіх жителів села, які прийшли на громадські слухання. Це передбачено діючим законодавством. Більшість присутніх — пенсіонери.

Павло Іванович Будник відкрив громадські слухання. Він сказав, що є пропозиція перейменувати вулицю Бердянську на вулицю імені Григорія Міщенка. Микола Саїнський додав, що рідні Міщенка дали згоду на увічнення пам’яті Героя боротьби із нацизмом у назві вулиці.

На пропозицію посипалися запитання: які документи доведеться міняти? Відповідь була такою: зараз нічого міняти не треба, лише під час юридичних дій, приміром, продажу будинку. Наголошувалося, що з часом в усі документи доведеться вносити зміни, адже йде адміністративно-територіальна реформа, буде створено громаду, зміниться і назва району.

Першою взяла слово Вікторія Сидорова. Вони проти того, щоб вулицю Бердянську перейменували. Такої ж думки Алла Москаленко, Григорій Божко. Із ними погодилася і дочка героя — Раїса Борщ. Відбулося голосування. Жодного голосу із присутніх на громадських слуханнях не було за перейменування вулиці Бердянської на вулицю Міщенка. Більшість голосів було проти перейменування. Утрималася лише дочка героя.

Селищний голова підсумував: питання закрите і не буде винесено на засідання постійних комісій селищної райради і на сесію.

Присутні на громадських слуханнях просили селищну владу покосити траву на кладовищу, подбати про під’їзд до нього, пропонували, щоб медики райлікарні провели виїзний прийом пацієнтів у селі. Було запитання про назву райцентру: Більмак — це остаточно? Селищний голова відповів: питання ще вирішується.

Про подвиг Г.А. Міщенка громадськість якось призабула. Його іменем не увічнена жодна вулиця у населених пунктах Куйбишевської селищної ради, хоча він, по суті, — єдиний Герой у цій громаді, уродженець рідного краю. У владних кабінетах вирішили: ім’я повного кавалера ордена Слави слід увічнити у назві вулиці його рідного села.

Але жителі Грузького відмовилися. Чесно кажучи, такого повороту подій мало хто очікував. Гості з райцентру привезли із собою книгу «Славетні герої степового краю», де є розповідь про Г.А. Міщенка із багатьма фотографіями, але після такого результату громадських слухань не наважилися вручити її рідним Героя.

Костянтин ПРИЧИНЕНКО, Більмацький (Куйбишевський) район, Запорізька область
Газета: 
Рубрика: