Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ТОП «Дня»: ПАРАД ДУМОК ТА IДЕЙ ПОЛIТИКIВ

за тиждень с 19 по 23 березня
5 квітня, 2002 - 00:00

Коли в країні десять років говорять про реформи, але далі балачок справи не йдуть, то мимоволі хочеться стати реформатором і хоч у чомусь просунутись уперед. А може, це вплив тримісячної виборчої кампанії? Як би там не було, але сьогодні ми вирішили дещо змінити форму подачі нашого «топу». Тож п’ятірку найцікавіших — за вашим визначенням — публікацій тижня ми подаємо без звичайних супровідних міні-рецензій. Натомість пропонуємо вашій увазі доволі цікавий, на нашу думку, лист Сергія Бовкуна та фрагменти з іще двох листів, у яких, окрім матеріалів з «чудової п’ятірки», відзначено також і ряд інших публікації «Дня». Тим самим, по-перше, відобразимо ваші думки щодо більшої кількості наших матеріалів, а по-друге, згадаємо добрим словом і інших журналістів «Дня» — адже вже те, що ви у своїх листах називаєте їхні статті у числі найцікавіших, є свідченням їхнього професіоналізму і подякою за їхню працю.

А найцікавішим номером газети за тиждень знову названо... звичайно ж п’ятничний номер за 22 березня. Тож чи не час уже випускаючому редактору Ганні Шеремет вручити приз від вдячних читачів? Поміркуймо над цим разом — цілком серйозно. А ось трійка найактивніших учасників нашої акції за підсумками лютого (нагадаємо, що до неї увійшли Сергій Бовкун з Житомира, киянин Тамерлан Фідаров та Сергій Мекеда з Київської області) одержать від «Дня» фотоапарати та підписку на нашу газету до кінця року. (Прохання до переможців зателефонувати найближчого понеділка до редакції за тел. 414-91-26).

А тепер, після такого дещо великого вступу, перейдемо до справи — сьогодні топ-лист «Дня» виглядає наступним чином:

1. Євген МАРЧУК «Про відповідальність і честь» («День» №53).

2. «Квітневі тези» Генпрокурора» — інтерв’ю з Генеральним прокурором України Михайлом Потебеньком («День» №51).

3. «Спецвідрядження» — інтерв’ю з главою Адміністрації Президента Володимиром Литвином («День» №54).

4. Микола НЕСЕНЮК «За кого» або «за що» пропонується віддати голос українському виборцеві» («День» №52).

5. Володимир ШКОДА «Усі культурні, всяк по-своєму» («День» №51).

Попадання в точку

Надсилаю Вам рецензії «найкращої п’ятірки» за період з 19 по 23 березня. Так співпало, що всі 5 відібраних мною матеріалів — це думки та ідеї відомих політиків. Мабуть, далася взнаки виборча кампанія.

1.«Квітневі тези» Генпрокурора» (№51).

Висловлювання і думки Михайла Потебенька під час зустрічі з журналістами «Дня» значно розширили рамки телевізійного образу Гепрокурора. Принаймні від незручних запитань Потебенько не відмахувався, хоча «гострі кути», як умів, оминав. Наприклад, аргументи Генпрокурора на користь його балотування до ВР за списком Комуністичної партії абсолютно переконливі. Однак сам прихід до редакції газети людини, яка, м’яко кажучи, не є улюбленцем українських ЗМІ, — вже вчинок.

2.Євген МАРЧУК «Про відповідальність і честь» (№53).

Спогади Євгена Марчука про народження і становлення Служби безпеки України — надзвичайно цікавий історичний екскурс. Перший голова СБУ нагадав про велику і кропітку боротьбу — створення законодавчої бази діяльності Служби, що мало убезпечити СБУ від використання її можливостей в інтересах нечесних політиків. На жаль, цього не вдалося уникнути. Але — деркачі прийшли та пішли, а Служба безпеки продовжує свою відповідальну роботу.

3.Людмила РЯБОКОНЬ

Інтерв’ю Василя Кременя(№53).

Інтерв’ю міністра освіти читав із великою цікавістю: викладаю історію в середній школі. Деякі тези Василя Кременя підтримую «обома руками». Зокрема те, що історія в школі — це не «зазубрювання» дат, а розуміння логіки розвитку суспільних процесів. Саме такого принципу намагаюся дотримуватися на своїх уроках. І ще одна цікава теза: «Оцінка — механізм взаємодії вчителя і учня, не більше». На жаль, дуже часто оцінка є вироком учневі, а тому над удосконаленням критеріїв 12-бального оцінювання ще слід довго працювати.

4.Спецвідрядження (№54).

Зустріч Володимира Литвина з «Днем» — черговий крок від образу «сірого кардинала» до почесного звання «публічний політик». Якщо додати до цього активні передвиборні вояжі голови АП, зустрічі, конференції — складається враження про нього як самостійного, амбітного політика. Проте за всією цією активністю Литвина проглядається тінь його безпосереднього Начальника, і тому назва матеріалу — «Спецвідрядження» — це попадання в точку.

5.Сергій МАХУН «Перший український політолог» (№54).

Українці мали б пишатися багатющою політично-філософською спадщиною громадських діячів ХIХ ст., розуміння якої дозволило б бачити майбутнє, не повторювати помилок минулого. Але не пишаються — навіть не знають про цю спадщину! Прогалину цього незнання намагається заповнювати «День». Матеріал про політичні ідеї Михайла Драгоманова — чергове нагадування про те, що українську історію слід розглядати без відриву від загальноєвропейських цивілізаційних процесів. Відкидання «світового руху» — тупиковий шлях. Може, почуємо ці слова Драгоманова і припинимо постійно наступати на «історичні граблі»? Сергій БОВКУН, Житомир

6.Одним рядком

— Мені сподобалися за тиждень такі матеріали: 1. Володимир ШКОДА «Усі культурні, всяк по-своєму» (№51). Читати цікаво, а ось аналізувати складно.

2. Варвара ЖЛУКТЕНКО «Синдром Затуліна» (№52). Актуально і є невідомі нам висловлювання росіян.

3. Віктор ЯНОВИЧ «Бусове поле, Бусова гора та фортеця Самбатас» (№54).

Про нашу історію завжди читати цікаво.

Владислав КОМОВ, Київ

7.— Безкомпромісний Микола НЕСЕНЮК своїм похмурим реалізмом («За кого» або «за що» пропонується віддати голос українському виборцеві», «День» №52) позбавляє оптимістів радісних надій на майбутній парламент. Його аналіз недавнього минулого і перспектив на найближче майбутнє явно витриманий у мінорі, але зроблені висновки логічні і передбачувані. Невже Україну дійсно очікує повторення пройденого чотири роки тому в оновлених декораціях і практично з тими ж учасниками?

Дмитро МАРТИНОВ, Київ

А ми чекаємо ваших листів з рецензіями на найцікавіші матеріали «Дня» за тиждень з 26 по 30 березня. За підсумками березня найактивніші учасники «топу» також отримають призи від «Дня». Усім бажаючим підключитися до нашої акції нагадаємо, що це можна зробити з будь-якого туру. Адреса для листів: 04212, Київ-212, вул. Маршала Тимошенка, 2л; e-mail: privat@day. kiev.ua. Не забудьте вказати на конверті позначку «Топ «Дня», а також свою адресу і телефон.

Газета: 
Рубрика: