Хочу поділитися з читачами вашої газети своїми думками, як зробити щось практичне для підвищення рівня свідомості, освіченості основної маси людей, яка живе в сільській місцевості.
А ми маємо приклади цього в нашій історії, ба саме так була вихована молодь у Галичині в довоєнний період, саме тому десятки тисяч молодих людей пішли в Українську Повстанську Армію захищати свою землю. Я маю на увазі створити систему по типу «Просвіти» з хатами-читальнями. Але щоб це було не «на папері», а дієво. От тут і має проявитися роль нашої інтелігенції. Не сидіти в закритих клубах, а йти в села, селища, містечка з цікавими лекціями, бесідами, допомогти створити (чи поповнити!) бібліотеки з українською літературою, організувати місцевих меценатів, щоб регулярно передплачувати для бібліотек українські періодичні видання типу газети «День», журналу «Український тиждень» тощо.
Працювати зі шкільними вчителями, бо ж не секрет, що рівень їхнього викладання іноді залишає бажати кращого, особливо це стосується української мови, літератури, історії. Примітивність мовного запасу багатьох молодих людей разюча.
Причому все це треба робити централізовано, окремі осередки нічого не дадуть. До цього руху треба залучати спеціалістів із громадських організацій і патріотичних партій. Таким чином до людей доходила б інформація про правдиву історію України, а не перекручену комуністичними міфами. Можливо, тоді б вони голосували на виборах інакше, а не за тих, хто одноразово щось зробив чи дав в окремо взятому взятому селі.
Я просто закликаю наших авторитетних людей почати цей рух, а на місцях їх підтримають, інакше будемо мати деградовану, неграмотну, прихильну до оковитої основну масу людей, чого і прагнуть окремі антиукраїнські й антинародні сили. Бажаю нам успіху в цій справі.