Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Тиждень переосмислення»

Тернополяни — про сніг, кір, війну та щирість
19 січня, 2018 - 13:55

Цього тижня в Тернополі справжня зима зі снігом-морозом, як і подобає. Це відповідно підсилює урочистість Різдвяно-Новорічних свят, які тернополяни відзначають, дотримуючись традицій. Тривають фестивалі вертепів, театралізовані святкування Маланки. Зокрема, в неділю, 21 січня на Театральному майдані зберуться колядувати і щедрувати. На обласному святі зимового календарно-обрядового фольклору «Нова радість стала» з вертепами виступатимуть творчі колективи усіх куточків Тернопільщини. Основним празником цього тижня є Водохреще. Традиційно цього дня в Тернополі не лише освячують воду в храмах, а й відбувається водосвятний молебень на березі Тернопільського ставу. Попри святковий настрій, ціни далеко не такі. Бо, якщо в світі напередодні свят продукти дешевшають, то в Україні — навпаки. Не тішать і розрахунки за комунальні послуги.

Богдана САРАБУН, журналіст телеканала ТТБ:

— Цей тиждень приніс дуже багато позитивних емоцій, вражень. Розпочалося все з того, що нарешті в нас у Тернополі, як і по всій Україні, випав справжній, вже, напевне, другий сніг, додавши новорічного настрою. Оскільки моя робота пов’язана з журналістською діяльністю, то завжди бачу нових людей, завжди зустрічаю позитивних, щирих тернополян. Також цього тижня побувала на Маланці. У середу це театралізоване дійство організували в четвертій бібліотеці для дорослих. Від того ще більше новорічного настрою. Ну, і звичайно немає доброго без поганого. У Тернополі багато проблем. Серед них — дороги і маршрутки. Це наші вічні проблеми тернопільські. А ще цей тиждень був тижнем переосмислення. Дуже багато роздумувала про щирість. Часто зустрічаю душевних, справжніх, вірних друзів. Але саме цього тижня, хоча, можна сказати, навіть за місяць, відсіялося з мого життя багато людей фальшивих. Ну, і я зробила такий висновок: даруйте людям більше добра, усмішок, ніколи не відповідайте злом на зло, завжди будьте щирими тому, що в житті цього так мало, і ніколи не говоріть людям неправду. Хай краще буде гірка правда, аніж солодка брехня.

Роман ФОРМАЗЮК, будівельник, с. Хотовиця Кременецького району:

— Ось і завершуються Різдвяно-новорічні свята. Святвечір перед Водохрещем називають голодною кутею. У цей час наша родина збирається за святковим столом. Помолившись, усі п’ють, освячену воду, а тоді вже вечеряємо. Дев’ятнадцятого січня — безпосередньо в День Богоявлення Господнього теж святять у церкві воду і, як відомо, хрещенська вода має надзвичайно сильні цілющі властивості. Це найбільший позитив цього тижня. Ще один те, що після свят не доведеться їхати на заробітки за кордон, як це було багато років поспіль. Цього разу знайшов роботу не далеко від дому і тішуся, що є можливість бути поряд з дружиною і дітьми. Тому Різдвяні свята цього року для мене особливо радісні. А що поганого? Те, що і для всіх, хто нині живе в Україні, в кого болить душа за неї. Маю на увазі війну. То певне одна з найбільших мрій — аби вона якнайшвидше закінчилася.

Сергій ГАЛЮК, працівник телекомунікаційної компанії, м. Тернопіль:

— У моєму дитинстві, а це — сімдесяті-вісімдесяті роки, морозяні й сніжні зими не були такою дивиною, як зараз. Ми каталися на ковзанах, санках, нас тішили казкові герої з льоду і крижані бурульки. Уявляєте? Без iнтернету й мобільних телефонів ми почувалися просто фантастично! Зараз ось випав сніг, мороз якихось десять градусів, а люди вже нарікають. Але прикро, що в ці дні від переохолодження загинуло двоє людей. Хоча доброю новиною стало те, що, як і в попередні роки, рятувальники зорганізували в Тернополі і районах області пункти обігріву. Їх майже двісті. З посиленням морозів їх побільшає. Добре, що там наддають першу медичну допомогу і пригощають гарячим чаєм. Погано те, що кір вирує в Тернополі. Війна досі не закінчилася. У стрічці «Фейсбуку» поміж Різдвяно-Новорічними постами важкі новини з фронту. Ціни підвищуються. Якщо говорити про найнеобхідніший продукт — хліб, то згідно з прогнозами об’єднання підприємств хлібопекарської промисловості «Укрхлібпром», ціни на нього зростуть на 7—8 відсотків. Фахівці кажуть, що порівняно з 2017 роком це не багато, бо за той час хліб подорожчав на 20 відсотків. Але чи так це буде насправді? А комунальні тарифи? Пенсіонери скаржаться, що тільки за опалення потрібно віддати всю пенсію. І це — з урахуванням субсидій.

Підготувала Лариса МИРГОРОДСЬКА, Тернопіль
Газета: 
Рубрика: