«Школа практичної журналістики» для студентів профільних вищих навчальних закладів та факультетів у редакції «Дня» діє вже не один рік. Наприклад, серед незмінних «учнів» «Дня» вже протягом декількох років — студенти Національного університету «Острозька академія». За словами ректора університету Ігоря Пасічника, студенти, які навчалися у школі журналістики «Дня», зараз допомагають у роботі прес-центру Острозької академії, працюють у ЗМІ різних рівнів, використовуючи освіту, що отримали в газеті.
Цього літа через школу журналістики «Дня» вже пройшло чимало студентів-практикантів із різних вищих навчальних закладів України. Проте бажаючі пройти практику у виданні продовжують прибувати до столиці. Студенти Національного університету «Острозька академія», Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького та Запорізького національного університету плідно співпрацюють із журналістами «Дня». До речі, не лише влітку. Спілкування, як правило, підтримується протягом року. Не відстають від регіонів і кияни — цього року ближче знайомляться з редакційною кухнею «Дня» й київські студенти Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна». Адже набувати новий досвід, обмінюватися цікавими ідеями та вчитися відстоювати власну точка зору завжди корисно. Як журналістам професіоналам, так і журналістам-початківцям.
Пропонуємо до вашої уваги враження студентів-практикантів; деякі з яких вже пройшли «курс молодого бійця», а деякі продовжують освоювати практичну журналістику.
Я гадаю, що всі, хто бачить себе журналістами, мріють рано чи пізно досягти слави, великих висот. У журналістів-початківців завжди багато амбіцій, для всіх важлива самореалізація. І я в цьому сенсі — не виключення. Я вважаю, що журналіст може стати професіоналом лише тоді, коли порине в роботу редакції (немає значення, чи це газета, чи радіо, чи телебачення — кому що ближче) і на собі відчує всі плюси та мінуси журналістики, як ремесла.
Коли в університеті нам запропонували поїхати на практику в «День», я зрозуміла, що це — величезний шанс для мене. Приїхавши в інше місто, я стаю самостійнішою, в мене з’являється можливість самій приймати рішення і самій за них відповідати. Це дуже хороший життєвий досвід.
«День» вражає своїм масштабом і популярністю. Коли я їхала, то переживала, що на нас у журналістів редакції просто забракне часу, але це були помилкові побоювання. Нас привітно прийняли. Це дуже важливе для новачків, адже коли ти відчуваєш себе значущим для суспільства, ти можеш гори зрушити. Газета «День» проводить, як мені здається, дуже правильну політику, запрошуючи студентів до себе на літо: для нас це можливість довести (насамперед собі), що ти все зможеш, якщо захочеш, а для газети молодь завжди може привнести частинку креативу та свіжі ідеї. Усім відомо, що «День» відзначається високим рівнем професіоналізму, тому завдяки вам ми маємо можливість дізнатися, як працюють справжні ЖУРНАЛІСТИ.
Олена МАКЕДОНСЬКА, студентка факультету журналістики
Запорізького національного університету
Цьогорічна практика у газеті «День» для мене дуже важлива. Дружня атмосфера, взаєморозуміння і взаємоповага з професіоналами газети надихнули мене до написання нових статей.
Газета «День» справді достойна звання однієї з найкращих газет України. Особлива подяка головному редактору газети Ларисі Івшиній — я, нарешті, зрозуміла, що обрала дійсно «ту» спеціальність. Працювати у газеті — це працювати для народу, а це — дуже важлива і корисна справа.
Катерина ПАРХАЦЬКА, студентка університету «Україна»
Літня практика — це не лише нагода для студента постажуватися, а й можливість отримати безліч знань та умінь, яким не навчають в університетах. Місяць, проведений безпосередньо у гущі подій, дає колосальний досвід. А ще дає можливість з’ясувати, чи правильно ви обрали той чи інший фах.
На мою думку, «День» робить велику справу, адже тут спочатку проходять практику, а потім, в разі відмінної та наполегливої роботи, залишаються працювати студенти-журналісти. Погодьтеся, не кожна газета може собі таке дозволити! Я вже третій рік поспіль приїжджаю працювати й можу з впевненістю сказати, що в газеті «школа виживання» проходить безболісно і дуже цікаво. До того ж, у «Дні» здобуваєш нових друзів (з власного досвіду знаю), знайомишся з розумними та видатними людьми.
Ірина КОНОНЕНКО, студентка IV курсу Черкаського
національного університету ім. Богдана Хмельницького
Газета «День» — це дійсно професійне й потужне щоденне видання України. Дуже цікаво працювати разом із спеціалістами такого рівня, адже їх досвід стане мені у нагоді в журналістській практиці. Раніше я стажувалася тільки у пресі мого регіону, це не зрівняти з тим відчуттям, коли тебе читає вся країна.
Я думаю, що «День» не програє, коли робить ставки на молодь, адже співпраця із студентами піде на користь будь-якому виданню — це нові, свіжі думки, неординарний тип мислення. Вважаю, що майбутнім журналістам із будь-яких регіонів нашої країни буде корисно тут попрактикуватися. Можна запропонувати нові теми, які ви вже давно хотіли втілити в життя, придумати нові рубрики.
Не завжди до студентів ставляться з повагою у різних ЗМІ, але цього я не можу сказати про газету «День»: на нас тут чекали й були нам раді. Маю лише подякувати моїм викладачам у Запорізькому національному університеті за те, що вони дали мені можливість проходити практику саме у цьому виданні.
Катерина ГРЕЧАНОВСЬКА, студентка III курсу
факультету журналістики Запорізького національного університету
Практика в газеті «День» значно розширила мій світогляд. Зустрічі з відомими людьми, участь у прес-конференціях дали можливість сприймати дійсність простіше, подолати психологічний бар’єр та й взагалі здобути досвід. Хоча часу було не дуже багато, але я багато чого зрозумів. Сухий виклад фактів не є достатнім, щоб нести почесне звання — журналіст. Потрібно набагато більше, а саме — орієнтуватися у всіх подіях, які відбуваються не тільки в нашій країні, але й у глобальних масштабах і в контексті цього висвітлювати інформацію. Дуже дякую головному редактору «Дня», що вона надала нам таку можливість. Хай живе «День»!
Олексій КОСТЮЧЕНКО, студент III курсу спеціальності
«документознавство та інформаційна діяльність»
факультету політико-інформаційного менеджменту
Національного університету «Острозька академія»
Мені, власне, сподобалася сама атмосфера у «Дні». Ставлення колективу, де прізвищ і по-батькові немає, а є лише імена — просто чудове (чесне слово, тут без пафосу, лише правда). Що дала мені практика у «Дні»? Позитивну відповідь на питання: чи правильно я обрала професію.
Олена ОЛІЙНИК, факультет філології і масових
комунікацій університету «Україна»
Враження — супер! У редакції газети «День» нас зустріли як рідних, адже багато студентів з Острозької академії уже проходили тут практику і зарекомендували себе як творчих, відповідальних, здібних журналістів-початківців. Праця в газеті дозволила реалізувати своє вміння працювати з пером, а також ближче познайомитися з творчою майстернею «Дня». За два тижні, проведені у Києві, я дізналася багато нового та цікавого про саме місто та його мешканців, що допомогло мені краще розкрити проблеми, котрі їх хвилюють, у своїх статтях.
Бажаю газеті «День» процвітання, а її читачам — цікавої та корисної інформації.
Ірина ЯЩУК, факультет політико-інформаційного
менеджменту НаУ «ОА»
Напевно, сказати «дякую» буде замало. Знаєте, коли я приїхала на практику і вперше зайшла в редакцію вашої газети, я просто не повірила своїм очам. Здавалося б, що у всеукраїнській щоденній газеті, про яку знають всі й повсюди, мав би панувати пафос, але виявилося все так неочікувано просто. По редакції ходили такі ж самі звичайні люди: з двома руками, двома ногами, головою та... посмішкою. Так, саме посмішкою, яка допомогла мені змінити думку про поведінку «відомих світу цього» й перетворити мою практику у вашій газеті на якесь надзвичайне дійство. Далі почались зустрічі, розмови з непересічними особистостями, а отже, просто гарно проведений час. А ще персонал вашої газети... Вони такі дружні, що дійсно заслужили носити звання «колективу», що так гордо звучить. Та й допомогти, підказати щось ніколи не були проти і завжди знаходили вільну хвилинку, щоб це зробити.
То ж я невимовно вдячна за казково проведений час. Ця практика змінила моє життя, допомогла багато що зрозуміти, а саме те, що не потрібно уявляти щось захмарним і створювати ілюзії про свої мізерні можливості дотягнутись до того, просто необхідно вірити в себе та мати надійного друга, порадника і таку вагому підтримку, як газета «День»!
Ольга КОВАЛЬЧУК, студентка III курсу спеціальності
«документознавство та інформаційна діяльність»
факультету політико-інформаційного менеджменту НаУ «ОА»