Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Усе починається з правил дорожнього руху

17 червня, 2005 - 00:00

Незважаючи на те, що вже розпочався період літніх відпусток, не всі поспішають купатися в річці чи засмагати на сонці. Принаймні наші експерти продовжують слідкувати за подіями, особливо політичними, та обмінюватися думками з читачами «Дня». Що хорошого і що поганого сталося за тиждень — у нашій традиційній рубриці.

Євгенія ЗВЄРЄВА-ЕЙМІС, редактор міжнародного журналу «Контакто» мовою есперанто:

— Що хорошого? Насамперед, напевно, те, що американське посольство швидко (за один день!) і без проблем відкрило візу. Дуже цікавими були перші враження та «відкриття» Америки. По-перше, неймовірна дружелюбність жителів півдня США. Не дивуйтеся, якщо з вами просто на вулиці або в супермаркеті привітаються та поцікавляться, як у вас справи, а якщо почують, що ви не місцевий, то почнуть розпитувати, звідки ви і як вам Джорджія. Пам’ятаю, якось в автобус зайшла немолода негритянка й у всіх одразу поцікавилася (в усіх одразу!) результатами бейсбольного матчу — у відповідь увесь автобус детально розказував, як було діло По-друге, приємним відкриттям була різноманітна й дуже смачна південноамериканська кухня — до цього я, як і багато хто, думала, що тут усе готують із напівфабрикатів і ходять до «Макдональдсу», але це абсолютно не відповідає дійсності.

Що ще? На цьому тижні я вперше в житті побувала в Техасі, на есперантському конгресі США. Хорошого було багато — по-перше, величезний інтерес до України — я аж ніяк не чекала, що моя презентація зацікавить багатьох учасників конгресу, адже одночасно з моєю було ще дві, не менш цікаві! Дуже сподобався сам Остін. Це не лише столиця Техаса, це, напевно, «найдивніше місто» штату — принаймні так вважають місцеві жителі. Не буде перебільшенням сказати, що в жилах цього міста тече музика! Але найнезвичайніше явище та візитівка міста — це... кажани! Вони оселилися близько 15 років тому в порожнинах конструкцій одного з мостів міста, і зараз тисячі туристів приїжджають до Остіна подивитися на унікальне видовище — як півтора мільйона кажанів протягом якихось 20 хвилин вилітають із свого тимчасового житла й летять на полювання (за одну таку «вилазку» вони з’їдають близько тонни комах).

Євген ШИБАЛОВ, журналіст (Донецьк):

— Інформація про те, що Віктор Ющенко очолить виборчий список владної коаліції на майбутніх парламентських виборах, зачепила мене за живе. Свого часу, якщо хтось пам’ятає, Леонід Данилович Кучма на такий крок не відважився. І до Верховної Ради від блоку «За єдУ» представив Володимира Литвина. Те, що нова влада, позицінуючи себе як народна, так «по народному» себе поводить і наочно нехтує законом, по моєму, не додає їйавторитету. Балотуватися Президенту Ющенку згідно з законом не можна: Конституція забороняє поєднувати статус Президента та мандат народного депутата. Подібна неповага до закону з боку перших осіб держави не сприяє тому, щоб закон поважали прості люди.

Віталій ЛУК’ЯНЧЕНКО, Фонд воїнів-інтернаціоналістів і воїнів запасу (Херсон):

— Не можуть порадувати розмови про створення гіпотетичного блоку Народного союзу «Наша Україна», «Батьківщини» та Народної партії на виборах 2006 року. Наступна причина розчарування — обласні адміністрації. Здається, що все, що було сформовано спочатку, зараз бояться поміняти. На місцях тримають некваліфікованих співробітників. Варто лише подивитися, як люди дотримуються правил дорожнього руху й по яких дорогах вони їздять. На мікрорівні — все дорожчає. Це, напевно, найголовніша проблема, яка нагромаджується з дня на день і дратує ще більше. Залишається лише дивитися на здивованих людей, коли вони приходять в магазини й кожного дня помічають щось нове. Але аж ніяк не хороше.

Ігор ПАСЛАВСЬКИЙ, доцент кафедри української преси Львівського національного університету ім. І. Франка, директор видавництва «ПАІС»:

— Що болить? Подивився на Київ, де йде наступ бізнесу на природу, екологію та дозвілля. Дитячі майданчики, паркові зони з неймовірною швидкістю віддаються під забудівлю елітного житла. Ми перетворюємо наші зелені міста (я маю на увазі наші, бо Львів також страждає від такої проблеми) в кам’яниці. Ця негативна тенденція вже давно мусила б знайти належний відгук, насамперед, на законодавчому рівні. Зрештою, чиновників міського рівня якось треба змусити отямитися і відповідним чином відреагувати. Тому що кошти — справа хороша, але треба задуматися й над тим, де ми будемо жити.

Підготувала Юлія КАЦУН
Газета: 
Рубрика: