Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Усі перепони можна здолати»

Полтавці — про рекордні досягненням паралімпійців, підготовку до Дня міста та високі тарифи і вандалізм
23 вересня, 2016 - 12:31

Людмила КРИВОБОК, журналіст:

— Хоч як це дивно, але хочу розповісти не про те, що вже сталося. Більше кортить та надихає розповісти про те, чого я дуже чекаю. 23 вересня —  День міста Полтава. Ніби нічого незвичного, але якісь особливі відчуття наповнюють мене з цього приводу. Наприклад, щороку в місті у вересні відбувається парад вишиванок. Захід видовищний, щирий та дуже радісний, який збирає чимало містян. Цьогоріч парад буде проходити від Білої альтанки до парку «Перемога», тобто сотні полтавців у національному одязі пройдуть мало не через усю центральну частину міста.

Утім, мабуть, більше за День міста я очікую на іншу подію, яка відбуватиметься цими вихідними у Полтаві,— ХХ ювілейний Всеукраїнський патріотичний музичний фестиваль мистецтв «Мазепа-Фест»! Цьогоріч свято відроджується, адже протягом п’яти останніх років його не проводили. Організатори обіцяють дуже цікаву програму фестивалю, і, думаю, на захід варто завітати не лише жителям міста. Окрім чудової музики українських виконавців та різноманітних цікавинок планується і допомога учасникам АТО за рахунок коштів, виручених від реалізації вхідних квитків.

Ще з хорошого хотілося б відзначити таку неординарну подію, як VII Всеукраїнський екологічний фестиваль документального кіно «Полтава-Док», що відбудеться 24 та 25 вересня у Полтаві. Він організований із метою популяризації нових фільмів про людей і природу, яка їх оточує, висвітлює екологічні цінності краю та їх проблеми. Я вважаю дуже позитивним, що цей захід спонукає до роботи аматорів кіно, підвищує рівень професіоналів, а головне — привертає увагу до проблем збереження навколишнього середовища. Це унікальний фестиваль! Але... я плавно перейшла до «поганого» — цьогорічний «Полтава-Док» пройде востаннє.

І говорячи про погане, не можу не згадати новину, яка днями стала шоком як для мене, так і для більшості полтавців та жителів України, а саме, у Полтаві розбито п’ять меморіальних дощок загиблим героям, які віддали свої життя за територіальну цілісність нашої країни. Обурює і дуже гнітить, що подібний акт вандалізму відбувається у нашому місті вже не вперше, і винних ще не знайшли. Хоча в поліції й запевняють, що  правоохоронці вже вийшли на слід злочинців, все ж досвід минулих таких злочинів не дає впевненості, що винних знайдуть і покарають.

Вікторія РОДIЧЕВА, прес-секретар Відкритої громадської платформи «Нова Полтава» та мати дитини з інвалідністю:

— Ні для кого, мабуть, не є вже новиною те, як феєрично виступили українські спортсмени на Паралімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро. 117 медалей та третє загальнокомандне місце — рекорд!!! Це, безумовно, дуже гарна новина. Погана новина в іншому... Майже впевнена, що нашими паралімпійцями «попишаються» трішечки й забудуть про них. Звичайно ж, вручать премії, почесні нагороди, квартири чемпіонам тощо. Але... забудуть, що для того, щоб дістатися, наприклад, на тренування, спортсменам з обмеженими можливостями доводиться щоразу долати нові «висоти»: бордюри, сходи... Вони мусять майже щодня стикатися з непристосованістю транспорту для них.

Для наших паралімпійців кожен день — змагання. Змагання із зовнішніми обставинами, яких просто не мало би бути, якби влада по-справжньому опікувалася людьми з інвалідністю. Гарна ж новина полягає в тому, що ці перепони можна здолати. Щоб принаймні через чотири роки не лише ми могли пишатися досягненнями та перемогами наших паралімпійців, але й вони нашими досягненнями з адаптації навколишнього простору до потреб усіх категорій населення. І це була б справжня перемога для України!

Iгор КУЖИК, директор телеканала «ІРТ-Полтава»:

— Першочергово хотілося б відзначити подію, яку помітили всі, —  третє місце наших паралімпійців на іграх у бразильському Ріо-де-Жанейро. Це один із ключових і визначальних моментів у житті країни за останній тиждень. До хорошого можу віднести і те, що Україна отримала черговий транш Міжнародного валютного фонду. Це якось стабілізувало неспокійний курс долара, який потроху підіймався вгору. Отримання частки кредиту в черговий раз засвідчує, що ми не є безнадійними, Україна не є безнадійною. Тобто експерти, економісти, які вирішують, давати чи не давати гроші нашій державі, вірять у нас і мають надію, що ми ці кошти зможемо повернути. Це добре і для українців, і для того курсу, який днями стабілізувався.

Щодо хорошого у Полтаві, то місто, яке ми любимо, яке відіграло важливу роль в історії України й Європи, яке народило визначних особистостей всеукраїнського і світового рівня, стоїть на порозі свого Дня народження.

Зрозуміло, що наш світ насичений багатьма поганими новинами. Особисто я не хочу вдаватися у щось глобальне, тому назву дещо зі світського життя. Мене дуже засмутила інформація про розлучення відомого зіркового подружжя Бреда Пітта та Анджеліни Джолі, які були ідеальною парою. Вони задавали тон, як потрібно жити, до чого прагнути, як виховувати дітей, тобто були взірцем для мільйонів людей.

А ще засмучує прихід осені. Мені ця пора року не дуже імпонує, особливо погода, яка зараз за вікном. Далі підуть зливи, холоди, морози. Турбує також проблема, як переживе Україна чергову зиму з новими тарифами. Звісно, газу наша країна закачає вдосталь, а от чи зможуть звичайні люди заплатити за нього, незважаючи на систему субсидій, уявити дуже важко.

Наостанок хотів би зазначити, що Україна, як і більшість країн світу, нещодавно відзначила Міжнародний день миру. Тож я маю великі сподівання, що в нашій країні цей мир запанує вже зовсім скоро.

Богдан ПРОСКУРОВ, Полтава
Газета: 
Рубрика: