Тиждень, що минає, офіційно завершить цикл новорічних свят. Для респондентів «Дня» вони виявилися досить вдалими та цікавими, але повернення до буденності не викликає великого захоплення. Підвищення цін глибоко засмучує, а те, що опозиція та влада не вміють домовлятися, не вселяє надії на кращий розвиток подій. Про це та про дещо інше читайте далі у нашій постійній рубриці «ЩО ХОРОШОГО? ЩО ПОГАНОГО?»
Віталій ШКОЛЬНИЙ , інформаційний редактор, «MusicРадіо»:
— З позитиву — нарешті побачив, що таке справжня Європа. При цьому не лише роздивлявся дивакуваті споруди і старезні архітектурні рішення, а й робив висновки. Два основних: з теперішніми темпами реформ і рівнем правової культури, дай Боже, Україні «опинитися» у Євросоюзі за півстоліття; тепер другий — інтегруватися моя держава повинна, мусить винятково у цей самий європейський простір. Згоден, трохи маразматичний, але, підкреслюю, простір розвитку.
З негативу — починає здаватися, що ціни на продукти харчування за тиждень зросли. Принаймні, зі мною смиренно погоджується гаманець. Проте, кажуть, як здається — треба ... самі знаєте.
Аудіовізуальні ЗМІ досі зосереджують увагу глядача/слухача на романах президента Франції, весіллі американських мільярдерів і, на жаль, так мало говорять про, назвемо це, «потрібне».
Володимир ЗАКАЛЮЖНИЙ , спеціаліст управління культури і туризму, м. Львів:
— Позитиву насправді море, такий собі легкий перехід від Різдва до Меланки і від Меланки до Водосвяття. Був Меланкою, насміявся до сліз, а потім проводжав старий рік у колі друзів. Колядував. Спалив весь свій негатив разом з опудалом солом’яної ляльки в ніч з 13 на 14. Сподіваюся, всі хороші проекти, які були розпочаті минулого року, будуть закладені в бюджеті на 2008 рік і ми зможемо отримати першу Львівську велодоріжку вже влітку. Атмосфера святкувань у Львові тільки сприяла позитивному настрою. намагався знаходити в роботі максимальний позитив. Намагатимуся змінити своє життя новою роботою і можливостями. Сподіватимуся, що все хороше залишиться зі мною і новий досвід я обов’язково використаю на практиці.
Володимир ЩЕЛКУНОВ , президент Українського національного комітету Міжнародної торговельної палати:
— Незважаючи на негативні прогнози, в Україні нарешті почалася стабілізація політичної ситуації. Відбулося публічне обговорення програми дії уряду «Український прорив», пролунало багато конструктивних пропозицій з боку влади, вчених, громадських структур, які спрямовані на покращання життя людей, а не політиків. Ще приємно, що у рамках проекту «Мій Київстар» було запущено українсько- російську космічну ракету з платформи «Одісей» у Тихому океані. Тобто це також свідчить про налагодження нормальних взаємовідносин. Що стосується безпосередньо робочих моментів, то приємно, що у січні або лютому планується підписання широкомасштабного договору про співпрацю Українського національного комітету Міжнародної торговельної палати та Російського національного комітету Міжнародної торговельної палати, яку очолює Олег Дерибаско. Поліпшується стан питань, які повязані з країнами, які наприкінці минулого року вступили до Шенгенської зони (Угорщина, Польща тощо). Відбувається активізація роботи по вирішенню питань сприяння і бізнесу, і журналістам, і щодо отримання віз і спрощення візових процедур. Ця робота вже підходить до конкретних справ та дій.
Негативним є те, що дотепер не вирішене питання щодо постачання газу між Україною та Росією: оплата, об’єми, оператори, які будуть умови постачання і тому подібне. Адже це викликає занепокоєння й у сфері промисловості, вже не говорячи про уряд України. Змушує занепокоїтися те, що цілодобово збільшується ціна на нафтопродукти. А це, як ми всі розуміємо, автоматично викличе підвищення цін на іншу групу продуктів. Це ми вже спостерігаємо по всій Україні.