Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Відчути радість буття

6 липня, 2002 - 00:00


Сьогодні ми знайомимо вас ще з одним листом із відповідями на запитання першого туру конкурсу «Життя по-українськи», який проводиться «Клубом читачів «Дня». (З умовами конкурсу та відповідями можна ознайомитися у №№ 112, 114 та 118). Нагадаємо, що запитання першого туру звучали так:

1. Яким ви уявляєте в ідеалі свій відпочинок? Де і чому ви вважаєте за краще провести відпустку (якщо бажаєте — стисло опишіть улюблений куточок відпочинку)? Чи можна, на ваш погляд, в Україні добре відпочити у відпускний період?

2. Відродження служби побуту і сучасна побутова техніка допомагають економити наш час. Ваші «рецепти» проведення вільного часу.

У другому турі ми пропонуємо нашим читачам поділитися секретами своїх життєвих успіхів та відповісти на такі два запитання:

1. Які, на ваш погляд, критерії успішної людини і чи вважаєте ви себе такою?

2. У чому ви бачите свій успіх у житті і як ви його добилися?

Відповіді на запитання другого туру надсилайте до редакції до 15 липня за адресою: 04212, Київ-212, вул. Маршала Тимошенка, 2л; e-mail: privat@day.kiev.ua. Будь ласка, вкажіть свою професію, вік, зворотну адресу і телефон. Обов’язково зазначте: «Клуб читачів «Дня».

Нагадуємо, що переможців кожного туру та трійку призерів за підсумками всіх турів чекають подарунки від «Клубу читачів «Дня».

1. Відпочинок повинен заповнювати те, чого не вистачає на роботі і/або в повсякденному побуті. І не тільки тілу (хоч і йому), але й розуму також.

Почистити б та наростити «пір’ячко душі», наповнити її гармонією добра і любові. Мати можливість неспішно розміркувати і — щастя — трепетно викласти це. Познайомитися з особистостями та поспілкуватися з ними і вічними сутностями — книжково та очно. Награтися у невичерпні шахи, неспішно дочитувати упущене. Відчути себе цiлiсною і міцною частинкою природи, а також радість буття, розлиту навколо, — у лоні морських хвиль і заходів сонця, у горах, які переходять у хвилі та навпаки. Читати на пам’ятних каменях майже згублений зв’язок часів, народів, доль...

В останні роки доводиться, на жаль, не віддавати перевагу, а вибирати з наявних досить жорстких можливостей.

Найближчий улюблений куточок — спадкова батьківська «садиба».

В Україні чимало чудових для найрізноманітнішого відпочинку місць: Крим, Азов, Карпати. Та й у будь-якій області та місті є дивні місця, якими ми всі, включаючи владу, чомусь незаслужено нехтуємо. Відпочити, в принципі, добре можна й у власній квартирі. Але за умов вищезазначених.

2. «Рецепти» проведення вільного часу, на відміну від кулінарних, давати не тільки не престижно, але й ризиковано, а то й просто недоречно. Навіть про гурманські нахили сперечаються. А вже як тоді з рецептами відпочинку душі?

І навіть відродження служби побуту ніяк не замінить найгострішого дефіциту — епохи Відродження Душі, культу здорового тіла, в гармонії зі своїми розумовими і духовними сутностями, сім’єю та товариством хоча б співгромадян, якi щиро поважають одне одного, у непоказному єднанні з природою.

Ось якщо забезпечити усе назване, хоч би як прагнення до цього, то це й можна умовно назвати моїми тезами до рецептів проведення вільного часу і відпочинку.

Буде це — вистачить і «куреня» зі спальниками та шампурами, щоб пригадати про доречний «рай». А не буде — і Сейшели з супердівами можуть асоціюватися тільки з вічною війною — «з палацами», між статями, «всіх проти всіх»...

Тобто, якщо зовсім чесно і стисло, мій «рецепт» відпочинку — в улюблених обставинах та з коханою людиною. Весь інший антураж, як на мою думку, поняття, безсумнівно, другорядне.

Олександр ПРИЙМАК, Харків
Газета: 
Рубрика: