У газеті «День» від 24 червня опубліковано матеріал Ольги Покотило «Мер міста обіцяє ввести в столиці «сухий закон» та коментар кандидата психологічних наук Олександра Губенка. Дякую газеті за висвітлення цієї проблеми, адже виродження українського народу від наркоманії й алкоголізму, яке визнають більшість учених, доленосна для України тема.
У той же час Олександр Губенко пише: «Ми вже переживали «сеанс шокової терапії» з боку товариша Єгора Лігачова, й ні до чого хорошого це не призвело». Але це не так! Перш за все, чому було прийнято постанову ЦК КПРС 1985 року щодо боротьби з пияцтвом? Бо вчені довели, що вимирання, в першу чергу східних слов’ян, йде на генетичному рівні й пов’язане з пияцтвом та є національною небезпекою для держави. І хоча вищезгадана постанова діяла недовго, вона дала позитивні результати. Як писав академік Ф. Уголов, у країні збільшилася народжуваність (на 500 тис. дітей на рік), на 2,5 роки збільшилася середня тривалість життя людини, зменшився рівень злочинності. Результатом відміни постанови стали зворотні процеси.
Ще Демокрит писав, що пияцтво батьків є причиною хворобливості дітей, хоча тоді пили лише вино, спирту ще не було. Тому зараз 96% дітей України — хворі.
А ще один давній грек Солон писав, що сп’яніння є божевіллям. Вважаю, що в Києві слід обмежити кількість місць торгівлі алкогольними напоями та час їхньої роботи, а також заборонити продаж міцних алкогольних напоїв у святкові та вихідні дні (як у Скандинавії, де відзначають зниження в ці дні рівня злочинності та кількості аварій). Також слід не приховувати від споживачів негативний вплив уживання алкогольних напоїв на їхнє здоров’я та психіку, а також на здоров’я та психіку їхніх нащадків.
Безумовно, й реклама алкогольних напоїв (особливо міцних) по телебаченню — злочин проти українського народу. Як казав колишній міністр охорони здоров’я Микола Поліщук, у Верховній Раді — міцне алкогольне лобі, яке протидіє забороні реклами алкогольних напоїв. В Україні алкоголізм при безвладді зростає — це видно з того, що зростає кількість алкогольних психозів. Звернення ЗМІ і громадян до владних структур лобісти вміло пересилають в установи, які цих проблем не вирішують, і продовжують заробляти на знищенні власного народу. Тому побажаємо, щоб ініціативи, спрямовані на обмеження вживання алкоголю, були успішними.