Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Якби був суцільний позитив, жилося б нецікаво»

23 червня, 2007 - 00:00

Хоч за вікном вже літо і пора відпусток, та настрій у декого зовсім не позитивний. Це стосується насамперед українських депутатів. Адже на носі позачергові вибори. Та попри це, іншим громадянам України минулий тиждень запам’ятався переважно позитивними подіями: фестивалями та подорожами. Про це та про дещо інше читайте далі у нашій постійній рубриці «ЩО ХОРОШОГО? ЩО ПОГАНОГО?»

Володимир ЩЕЛКУНОВ , президент Українського національного комітету міжнародної торгівельної палати:

— Першим позитивним моментом є те, що в на днях у Парижі відкрився традиційний авіакосмічний салон Ля Бурже. Українські науковці там вже не вперше беруть участь. Цього року науковці АНТК імені Антонова представили регіональний літак АН — 148. Він розрахований на 80 пасажирів і здатен подолати більш як 5 тис. км. Не може не радувати те, що багато іноземних компаній зацікавилися українським продуктом та виявили бажання співпрацювати з нами. Також не можу не відзначити позитивні результати переговорів про співпрацю Україна — ЄС, що проходили в Люксембурзі. З одного боку досягнуто домовленості про спрощення візового режиму, але з іншого боку стали жорсткішими умови повернення нелегальних емігрантів. Ще до позитивних подій цього тижня можна віднести візит української делегації до Сингапуру та Австралії. З цими країнами було підписано кілька договорів в металургійній i хімічній галузях та вирішено питання про співпрацю між Сінгапурською торгівельно-промисловою палатою та Австралійською торгово-промисловою палатою. Також підписали договори про системний обмін інформацією. Ще однiєю позитивною подією можна назвати виїзне правління національного комітету торгово-промислової палати, де ми збираємо представників всіх регіонів України для обговорення подальшої стратегії розвитку роботи національного комітету міжнародної торгівельної палати та безпосередньо буде розглядатися питання з губернатором Житомирської області та мером міста щодо інвестиційної спроможності Житомирської області за конкретними галузевими та регіональними проектами.

Негативною подією, без сумніву, є сезонне подорожчання цін на хліб, пальне, та ряд інших продуктів харчування. Але таке відбувається щороку і громадяни повинні були б бути готовими. На мою думку, уряд оперативно приймає активні заходи, щодо зняття цієї проблеми. Іншим негативним моментом є ряд політичних непорозумінь, які набули системного характеру. Вони на якомусь етапі постійно зриваються. Така ж проблема виникла на етапі прийняття Закону про державний бюджет України на 2008 рік. Також незрозуміла ситуація з ЦВК, яка ніби і є, і працює, але до цього часу не сказала ні «так» ні «ні» по ряду стратегічно важливих питань, щодо підготовки позачергових виборів.

Марко СТРІХА , філолог:

— Цей тиждень я прожив суцільними мареннями. Про відпочинок, про драйв і про фестивальне життя. Це те, чого мені останнім часом дуже бракує. Уже 29 червня починається open-air фестиваль Heineken у польській Гдині. Туди з’їдуться геніальні музиканти — Beastie Boys, Muse, Bjork, легендарні Sonic Youth. Але більше того — пів — Європи неординарної молоді збереться на березі Балтійського моря, щоб три дні провести просто неба — з наметами, фантастичною музикою і найкращими людьми. Ось що я називаю хорошою відпусткою! Так що психологічно цей тиждень у мене пройшов під знаменням майбутнього фесту і емоцій. Це те, що я міг би назвати хорошим. Навіть дуже хорошим. Хоча, звісно, якби був суцільний позитив, жилося б нецікаво. Тому я мусив забити свої мізки купою якихось проблем, які на загальному райдужному фоні видаються досить дрібними, хоча насправді, мабуть, таки важливі. Наприклад, складання державних іспитів. Це, зізнатися, було непросто. Ще одна «проблемка»: що робити далі? Вступати до магістратури чи на «спеціаліста»? Це проблема не тільки моя особиста, вона актуальна майже для всіх бакалаврів. Чотири роки навчання у ВНЗі позаду. Тепер дилема: магістр чи спеціаліст, спеціаліст чи магістр? Яке б рішення я не прийняв, сподіваюся, що особисто для мене воно стане єдиним правильним. Є ще одна річ, яка мене дуже вразила у позитивному сенсі. Це прорив України на 52-му Венеціанському бієннале. Нарешті митці, що представляли нашу країну, вийшли за рамки «салоїдства-шароварництва» і продемонстрували сучасне актуальне європейське мистецтво без характерного пафосу і голосінь про недолю. Завдяки цьому наш павільйон був одним із найвідвідуваніших серед усіх інших. Він був дійсно цікавим і вписувався у контекст світового мистецтва.

Ольга КЛІМАШОВА , web-дизайнер:

— Найкращою подією цього тижня був концерт Елтона Джона в Києві. Я просто обожнюю творчість цього співака, тому без найменших сумнівів приїхала в Київ. Виступ був просто грандіозним. Хоч, як мені здалося, не дуже довгим. Хотілося почути більше пісень. До того ж, мала можливість поїздити найкрасивішими кутками Києва. Давно тут не була, тому знайомилась зі столицею заново. Але зовсім скоро знову приїду, адже з 6 по 8 липня пройде IV Міжнародний етнофестиваль «Країна мрій». Дізналася, що програма фестивалю буде абсолютно не схожою на програми попередніх років. Цього разу почесним гостем заходу стане алжирський співак Khaled, який виконав знамениту пісню Aicha. Крім того, за словами Олега Скрипки, організатори приготували всім шанувальникам «Країні мрій» сюрприз. Щодо Одеси, то нещодавно дізналася, що поблизу села Некрасівка (Одеська область) відкрили жаб’ячу ферму «Бессарабське подвір’я». Незвичайна ферма. Підозрюю, що «вихованців» цієї ферми ми зможемо побачити не тільки на нашому улюбленому привозі. Також у місті з’явилося дуже багато туристів. Що вельми радує міську владу. Адже саме влітку, завдяки гостям, бюджет «перлини біля моря» різко зростає. А щодо поганого, то не хочеться згадувати про неприємності. На вулиці літо й для поганого просто немає місця.

Олександр НЕСТЕРЕНКО , системний адміністратор:

— Найбільш приємною подією минулого тижня була відпустка. Ми всією родиною відпочивали в Туреччині. Це було дивовижна мандрівка. Сонце, море, пляж — це лише маленькі радощі нашої великої мандрівки. Туреччина — це райський куточок, де дуже багата культура, змiцнена глибокими національними традиціями, гостинні й мудрі люди, доброзичливо усміхнені й готові завше прийти на допомогу, кухня, яка не має собі рівних у світі за різноманітністю страв, «приправлена» неповторною мелодією, легендами та східними казками, закохують у себе. Загалом, ми залишилися задоволені. Коли ми повернулися додому, то на нас чекала жорстока реальність. Абсолютно випадково дізналися, що один із наших знайомих потрапив у аварію минулої середи. На жаль, багато хто є не уважним на дорогах. Саме це й призводить до летальних наслідків. Ще нещодавно почув, що зниження середньої вартості житла в Києві триватиме в найближчі місяці. Чесно кажучи, я навіть не помітив, що це зниження починалося.

Підготувала Ірина КОНОНЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: