Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Здорова сім’я — здорова нація»

14 лютого, 2004 - 00:00

Я є постійним передплатником і уважним читачем «Дня» та вважаю, що це газета для думаючих українців. Хочу продовжити тему, підняту в статтях Владислава Комова «Чому нас стає менше» («День» від 17.01.2004 р.) та Оксани Омельченко «Гірка пілюля» («День» від 03.02.2004 р.).

Дійсно, щорічне зростання захворюваності та смертності населення, поширення онкологічних, серцево-судинних захворювань та інфекційних хвороб соціального значення сприяють незадовільній ситуації в галузі охорони здоров’я. Але не слід забувати й те, що здоров’я народу залежить від зусиль безпосередньо однієї тільки медицини не більше, як на 10%, а на 70% — від умов та способу життя людини. Тому будь-які реформи охорони здоров’я не зможуть забезпечити громадян добрим, міцним здоров’ям, поки кожний громадянин сам не буде зберігати й зміцнювати своє особисте здоров’я. Адже його неможливо купити в аптеці чи отримати як подарунок на свято. Здоров’я треба кожному зробити власними зусиллями.

До проблеми продажу в аптеках фальсифікованих і неякісних медикаментів слід додати не меншу проблему, про яку розповів на науковій конференції в Лондоні авторитетний учений у галузі фармакогенетики Аллен Роузс. Вперше високопоставлений представник великої фармацевтичної фірми публічно визнав, що більшість сучасних медикаментів допомагають менш як половині тих, кому вони призначені, а медикаменти від хвороби Альцгеймера допомагають щонайбільше одному з трьох пацієнтів, протиракові засоби — лише чверті хворих.

Виходячи зі сказаного вище, а також з метою виконання Постанови КМ України від 10.01.2002 р. №14 «Про затвердження міжгалузевої комплексної програми «Здоров’я нації» на 2002 — 2011 рр.», Ніжинський міськком СДПУ(О) розробив і вже більше року втілює в життя міський медико- соціальний проект «Здорова сім’я — здорова нація», який передбачає:

1. Проведення в місті комплексу заходів, спрямованих на пропаганду здорового способу життя, виховання в населення бережного ставлення до свого здоров’я. Шляхом індивідуальних та групових консультацій, які проводяться Ніжинським клубом здоров’я «Довгожитель» на базі офісу міськкому СДПУ(О), ми навчаємо людей елементарним правилам здорового способу життя та раціонального харчування, вживання чистої «живої» води. Що стосується формування суспільного культу здоров’я, наш проект повністю відповідає програмі ВОЗ «Здоров’я для всіх у ХХI столітті».

2. Другий розділ нашого проекту передбачає навчання населення міста новій методиці профілактики та лікування різних захворювань за допомогою дихального тренажера Фролова. Ця методика самооздоровлення відноситься до категорії найбільш результативних, доступних, економічно ефективних і екологічно безпечних.

Вважаю, що з огляду на наш позитивний досвід у проведенні цієї роботи проект «Здорова сім’я — здорова нація» заслуговує ширшого впровадження в життя.

А. ЗАГУМЕННИЙ, лікар, Ніжин
Газета: 
Рубрика: