Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Жахливі дані, або Те, прo що ми мовчимо

7 жовтня, 2006 - 00:00

Мене дивує, що через п’ять років після перепису населення України, не було грунтовного аналізу цього перепису, науково обгрунтованих прогнозів. Так, «Сільські вісті» від 30.10.2003 року прогнозували, що до 2013—2018 років в Україні може залишитися — 20 мільйонів громадян; у журналі «Сучасність» №10 за 2004 рік Любомир Періг у своїй статті «Людність України крізь призму демографії та охорони здоров’я», посилаючись на прогнози НАНУ, пише, що «до 2040 року в Україні може не залишитися жодного українця». Днями по телебаченню передали, що до 2050 року в Україні буде 35—36 мільйонів громадян. А ще за СРСР журнал «Наш современник» прогнозував, що через два покоління (40 років) кількість східних слов’ян скоротиться вдвічі, а з тих хто залишиться — 50% будуть пенсіонерами. Навіть демографи чомусь вважають, що для простого відтворення населення потрібно, щоб народжуваність була — 2,2—2,3 дитини за життя на кожну жінку (хоча це — дані 50 – літньої давнини). Зараз офіційно визнано, що 30% від кількості народжених (120 тис.) молоді, не залишивши нащадків, помирають від наркотиків, а близько 25% від народжених щорічно — емігрують за кордон. А в Україні зараз народжуваність — 1,1—1,2 дитини на кожну жінку. До того ж, якщо довіряти статистиці, за один рік дві тисячі українок одружилися з німцями. Страшно навіть уявити, скільки таких шлюбів з іноземцями відбудеться за 15 років — по всім державам закордоння. Адже, мільйони українок працюють за кордоном і зовсім не збираються повертатися в Україну, влаштовуючи своє життя в інших країнах. Крім того, було повідомлення з Ізраїлю, що 30 тис. ізраїльтян мають два громадянства — ізраїльське та українське. Тобто ми їх вважаємо українцями, а вони, фактично, живуть, працюють і народжують дітей для Ізраїлю.

У нас немає статистики щодо смертності, а, між тим, в Україні є можливість скоротити смертність на 50%. Газети навіть не повідомляють щоквартально про народжуваність та смертність на кількість населення по містах і селах, по областях. І ніхто не знає — де більше, де менше і чому? Немає й динаміки дитячого населення (хоча було небезпечне для України повідомлення: цього року в перший клас пішло дітей удвічі менше, ніж п’ять років тому). Немає, також, повідомлень про національний склад дитячого населення — Німеччина, наприклад, не приховує, що в деяких школах 45% учнів — турки, які народилися в Німеччині, але погано знають німецьку мову. Тобто висвітлюють проблему щоб її вирішувати. У Франції не приховують, що великий відсоток дітей народжують емігранти. Навіть Росія повідомила що «русское» населення скоротилося на два мільйони, а мусульманське за цей час зросло на таку ж саму кількість. В Україні все замовчується. Чому?

На мій погляд, коли в нас роблять прогнози, не враховуються наступні факти: за останні 50 років на Землі, особливо у Північній півкулі значно зросло забруднення зовнішнього середовища (повітря, вода в Україні в криницях чиста лише на глибині 60 метрів), тому діти вже в утробі матері отруюються повітрям, яким дихає матір, водою, яку вона п’є, їжею яку вона вживає. Крім того, збільшилась кількість курців, тих, хто вживає алкогольні напої, наркотики, а ці шкідливі звички негативно впливають на здоров’я українців, їх інтелектуальну діяльність і можливість народжувати нащадків (до 50% людей дітородного віку — безплідні) та народжувати дітей здоровими (зараз в Україні 95% народжених дітей — хворі). А здорових дітей можуть народжувати тільки здорові батьки. Тому в Україні кожне наступне покоління все більш хворе. Зараз 70% пологів — з ускладненнями. Навіть у молоці матерів вже є алкоголь, нікотин, діоксин («Україна молода», 1 березня 2005 року). В газеті «Сільські вісті» від 4 січня 2005 року, Наталя Литвиненко в своїй статті «Українська медицина» зазначає: «В Україні здоров’я населення погіршується настільки катастрофічно, що це стало проблемою національної безпеки, помирає щорічно на 350 тисяч більше, ніж народжується, смертність у віці 34—54 роки в 1,5 разу вища, ніж у Європі. Якщо 20 років тому кількість здорових становила 40%, то тепер — тільки 20%». На землі значно збільшилася кількість спадкових хвороб: «Якщо тридцять років тому генетичний вантаж земної цивілізації складав 10,5%, то зараз — 75%» («Україна молода», 9 грудня 2004 року, Олена Гречанинова).

Зараз генофонд людства нестабільний і його розпад можна очікувати найближчими роками. Як зазначив в одній із своїх статей Андрій Столяров («Новый мир» №11, 2004 р.) «нова інфекція сама врегулює кількість людства на землі». Це стосується і України!»: «Возрастной состав нынешнего населения России свидетельствует о дальнейшем его вымирании; более того, с постоянным ускорением» («Новое время» №25, 2004 г., В.Переведенцев).

Варто згадати лише про наслідки Чорнобиля («Газета по-киевски», 11 травня 2004 г.): «После Чернобыльской трагедии темпы ухудшения генофонда уже сравнялись с уральскими». У 50-х роках минулого століття були випробування на Уралі малих вибухів атомної зброї у повітрі. Зараз вже є негативні наслідки для здоров’я в двох-трьох поколіннях потому, збільшилась кількість хворих на психосоматичні захворювання та рак.

Мені здається, не треба ховати голову у пісок — зникнення української нації в найближчі 15 років — це реальність. Як і те, що до 2050 року практично зникне «біла раса» на землі, оскільки зараз інтелект людей погіршується вже в утробі матері, де він губить клітини головного мозку — через забруднене повітря, брудну воду, їжу, в якій багато хімікатів. В Україні стрімко збільшилося пияцтво: дозволено виробляти й продавати алкогольне морозиво (для дітей), а в солодку воду додавати 8 відсотків спирту (для підлітків), тому в Донецькій області три роки тому було взято на облік тисячу алкоголіків серед дітей та підлітків, а в 2005 році ця кількість збільшилась втричі. А скільки з них не на обліку. Газета «День» 2 квітня 2004 року писала: «За радянських часів на українця припадало 8,5 літрів чистого алкоголю, зараз — 20 літрів, 65% підлітків вживають спиртні напої. Йде фізична та психічна деградація. 85% питущих палять. А ще майже 50% цукру йде на виготовлення самогону».

Будь-яка нація вважається старою, якщо більш ніж 7% становлять літні люди (пенсіонери). Їх в Україні більше 30%. Мені здається, обов’язком Комітету статистики є надання аналітичних даних демографії з аналізом. І якщо ми хочемо врятувати націю, ЗМІ повинні надавати зазначені вище дані щоквартально, вказувати на факти, проблеми на недоліки.

Зараз вчені світу попереджають, що негаразди в екології та демографії можуть привести до такого становища, коли вже врятувати націю («русских» і українців, білу расу, а можливо і все людство) буде вже пізно. Тому треба діяти. Хоча я і лікар, але лише нещодавно дізнався, що є біологічна схильність до алкоголізму. Так, алкоголь не переносять 5% східних слов’ян, 35% японців і ще більший відсоток китайців, тому серед останніх так мало алкоголіків.

Владислав КОМОВ, лікар, пенсіонер, Київ
Газета: 
Рубрика: