Олександр Глухов, викладач математики в Авіаційному університеті, вже кілька років поспіль відстоює історичну садибу художника Олександра Мурашка. «Поки триває юридична тяганина, ми можемо втратити цей чудовий будинок у фізичному вимірі», — говорить він.
Історія з реконструкцією садиби Олександра Мурашка триває з 1996 року. Нагадаємо, що будинки №12-А, 12-Б, 14-А та 14-Б на вулиці Мала Житомирська є пам’ятками культурної спадщини (12-Б — це садиба Олександра Мурашка). За 15 років комплекс будівель намагалися приватизувати та виселити їхніх мешканців (у самій садибі Мурашка на сьогодні не проживає ніхто).
Утім, Олександр Глухов подав позов до суду. У червні 2011 року Адміністративний апеляційний суд таки ухвалив рішення про повернення садиби Мурашка та кількох прилеглих будинків (серед них і будинок Олександра Глухова за номером 12-А) київській громаді. Але проблему реконструкції історичної садиби так і не вирішено. На листи Олександра Глухова КМДА відповідає, що кошти на реставрацію на сьогодні знайти неможливо. Якщо дозволити бізнесовим структурам приватизувати будівлі, небезпека полягає у тому, що замість реставрації їх можуть знести, щоб розчистити місце під новобуди.
Активісти громадянської служби «Свідомо» організували акцію на підтримку зусиль мешканців, спрямованих на реставрацію садиби. Під час акції відбулася мілітаризована інсталяція на фасаді будинку Мурашка. З’явився навіть розгніваний «Мурашко» в супроводі озброєних бійців «армії культурного тиску». На фасаді садиби встановили пам’ятну дошку з написом: «Будинок зразкового спротиву і високої громадянської культури».