Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

АРТ-МОЗАЇКА

Акунін і «Кинджал»
6 листопада, 2003 - 00:00

Акунін і «Кинджал»

Роман відомого російського письменника Бориса Акуніна «Азазель», виданий у Великiй Британії, опинився в числі номінантів на одну з найпрестижніших літературних премій світу.

Роман Акуніна Winter Queen («Зимова королева»), претендує на британську премію, яка вручається творам детективного жанру, — The Macallan Daggers.

Переможців буде оголошено 13 листопада — це станеться в ювілейний 50-й раз. Їм вручать «Золоті кинджали» з 3 тис. фунтів стерлінгів і «Срібні кинджали» з 2 тис. фунтів стерлінгів, повідомляє NEWSru.com. Як правило, премія Dagger («Кинджал») присуджується за твори, написані англійською мовою. Винятки для іноземців робляться дуже рідко. Цього року, окрім Акуніна, в шорт- листі премії виявилося чотири британськi письменники й один італієць: Мораг Джосс, Роберт Літтелл, Карло Лукареллі, Мінетт Волтерс і Роберт Вілсон.

Агнета з АВВА повертається

53-річна учасниця знаменитого шведського квартету ABBA, Агнета Фальтског випускає свій сольний альбом, перший за 16 років.

Останній альбом співачки I Stand Alone вийшов 1987 року, і з того часу вона жила на самоті на одному з островів Швеції недалеко від Стокгольма.

Агнета Фальтског почала працювати над матеріалом для нового альбому ще три роки тому, проте процес було припинено, коли в її друга та звукоінженера Майкла Третов стався інсульт, повідомляє Бі-Бі-Сі. Останній сингл співачки I Wasn’t The Only One (Who Said Goodbye), вийшов 1988 року і посів 19-е місце в американському хіт-параді.

Квартет ABBA було засновано музикантами, співаками й авторами пісень Бьорном Ульвеусом та Бенні Андерссоном. Пізніше до них приєдналися співачки Анні-Фрід Лінгстад і Агнета Фельтског. Після перемоги ABBA на конкурсі Євробачення 1974 року продано 350 мільйонів їхніх платівок — включаючи ті, які вийшли після розпаду групи на початку 80-х.

Який вигляд мав Петрарка?

Великого італійського поета і гуманіста Франческо Петрарку буде викопано через більш ніж 600 років після смерті для того, щоб перевірити легенди, пов’язані з його ім’ям, і відновити справжні риси його обличчя.

Поки що невідомо, чи були портрети Петрарки, що дійшли до нашого часу, основані на його реальному вигляді. Експерти сподіваються відновити обличчя поета, використовуючи сучасні наукові методи, повідомляє Daily Telegraph. Крім того, фахівці хочуть пересвідчитися, чи дійсно Петрарка падав з коня, як запевняють його пізні біографи, і чи дійсно його склеп поруч з Падуєю у XVII столітті було зламано, і його руку відрубано як сувенір.

Ексгумація має відбутися через три тижні у рамках проекту, що спонсується місцевим банком і координується професором патологоанатомії університету Падуї Віто Террібіле Вьєлом Маріном.

Петрарка, який вважається родоначальником гуманістичної культури Відродження, одним з творців італійської літературної мови, відомий тим, що удосконалив форму сонета. Класичний італійський сонет складається з чотирнадцяти рядків і ділиться на дві частини — октаву (восьмивірш), який включає два катрена (чотиривірші), і секстет (шестивірш), що розпадається на два терцета (тривірші). Сонети Петрарки вплинули на Чосера, Шекспіра та Спенсера.

Крім того, з ім’ям Петрарки пов’язане виникнення жанру нерозділеного кохання: кожному школяреві відоме ім’я коханої поета Лаури. Кажуть, поет помер у віці 70 років за письмовим столом, тримаючи у руці перо.

За матеріалами інтернет-видань підготувала Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 
Рубрика: