І знову про любов
Так називається виставка в галереї «Грифон», в якій беруть участь Віктор Медвєдєв і Ольга Вдовенко. Художнику належать акварелі, художниці — кераміка.
Протягом довгих років (і дуже багатьох виставок) Віктор Медвєдєв спеціалізувався на солодких оголених красунях, які плескаються в лимонадних морях у компанії карамельних рибок. Проте, відзначивши нещодавно своє 50-річчя (і — при деякому уточненні чисел — земне життя пройшовши до половини), він раптом абсолютно змінився — і зробився пронизливим ліриком. Його нинішні акварелі — справжні (не салонні і не комерційні) мрії і сни, роздуми про красу і гімни Прекрасній Пані.
Ольга Вдовенко багато і охоче виставляє свою прикладну кераміку — вази і свічники, формальні рішення яких віртуозні і несподівані. Проте найбільш вражаючими її роботами є маленькі керамічні панно, лаконічні і вишукані. Їх сюжети вкрай дивні для кераміки — квіти, метелики, дерево, що згинається під осіннім вітром — але абсолютно природні, наприклад, в далекосхідній поезії, керамічним відлунням ( не ілюстраціями ) якої вони здаються.
Написати книгу за 12 годин
40 німецьких письменників розраховують встановити новий світовий рекорд у книговиданні. Всього за 12 годин белетристи вигадають ідею книги, потім напишуть її і, крім усього іншого, видрукують твір. Представники фонду, який займається цією акцією, заявили, що команді письменників дадуть тему в Берліні о 7:45 23 квітня, коли відзначатимуть Всесвітній день книги. Увечері того самого дня нова книга повинна з’явитися на полицях магазинів у десяти німецьких містах. Як передбачається, книга нараховуватиме 96 сторінок. Кожен автор має написати приблизно дві сторінки друкованого тексту і передмову, передає NEWSru.com з посиланням на Reuters. Минулого року, заснований у Майнці фонд Stiftung Lesen відзначив Всесвітній день книги, видавши найбільшу дитячу книгу з детективним сюжетом, у якій 17 тис. дітей продовжили заданий початок історії.
Спочатку був «Солярис»
Незвичайна прем’єра відбулася в кінотеатрі «Київ». Тут демонструвався останній фільм Стівена Согдеберга «Солярис». З картиною — учасницею офіційної програми 53-го міжнародного кінофестивалю в Берліні наша публіка могла ознайомитися в двох варіантах — дубльованому і мовою оригіналу.
Власне, така можливість — дивитися кращі зарубіжні фільми в авторській англомовній версії — буде тепер регулярною. Кожного буднього дня в 21.30, кожного вихідного — в 12.30 всі, хто прагнуть почути оригінальні, не спотворені дубляжем, інтонації того або іншого фільму, зможуть це зробити. «Солярис» в цьому сенсі є гідним зачином. Психологічна драма за участю цілого ансамблю голлівудських кінозірок — досить назвати одного лише Джорджа Клуні — напевно, знайде свого глядача в Україні. Тим більше потрібно враховувати багату історію самого сюжету, написаного знаменитим фантастом Станіславом Лемом і вже втіленого тридцять років тому Андрієм Тарковським. У залі дуже багато хто ще пам’ятає той неквапливий, метафізичний фільм...
Так чи інакше, вітчизняний кінопрокат ще на крок наблизився до світових стандартів.
Лірникам — премію О. Олеся
Сумське земляцтво в м. Києві нещодавно на урочистих зборах вшанувало перших лауреатів премії імені свого славного земляка Олександра Олеся. Ними стали: Ніна Гавриленко, м. Суми (збірка поезій «У») та Володимир Гнатюк, м, Київ (збірка «Твоє ім’я вже сходило в мені»). Лауреати отримали дипломи, медалі та грошові винагороди. Всього на премію О. Олеся в 2002 році було висунуто 45 книг-претендентів.
Особливість даної Всеукраїнської літературної премії в тім, що присуджується вона за кращу книгу лірики сучасних українських поетів, видрукуваної впродовж останніх двох років.
Рада земляцтва та журі прийняли рішення про прийом нових творів на здобуття премії ім. О. Олеся року нинішнього. Книга лірики в трьох примірниках, рекомендації творчих спілок, громадських організацій або шляхом самовисування з лютого по листопад 2003 року надсилаються за адресою: 01011, м. Київ, вул. Рибальська, 11, Сумське земляцтво в м. Києві.
Найдорожча картина у світі
Це не знаменита «Мона Ліза» Леонардо да Вінчі, не яскраві «Соняшники» Ван Гога, а «Побиття немовлят» Пітера Пауля Рубенса — шедевр, проданий торік майже за 50 млн. фунтів стерлінгів.
Зараз власником цього чудового полотна є мільярдер і хазяїн кількох видань Девід Томпсон, який вирішив не ховати шедевр у себе вдома, а показати його цінителям живопису, повідомляє Бі-Бі-Сі. Служби безпеки Лондонської національної галереї добре підготувалися до знаменної події. Спеціальні служби намагатимуться зробити все можливе, щоб запобігти будь-яким спробам викрасти або сплюндрувати полотно. Представники галереї сподіваються, що Девід Томпсон погодиться залишити «Побиття немовлят» в колекції музею на кілька років, щоб картину можна було показати в різних країнах, але точної інформації з даного приводу поки немає.
«Побиття немовлят» було написане 1610 року. Художник відтворив відомий біблійний сюжет про вбивство новонароджених дітей чоловічої статі за наказом царя Ірода. Після того, як волхви повідомили його про народження Месії, якому на роду написано стати царем іудейським, Ірод з остраху наказав вирізати всіх хлопчиків віком до двох років. Батькам Христа, Йосипу і Марії, вдалося врятувати новонародженого сина, сховавшись в Єгипті. Перед початком різанини Йосипу увісні з’явився янгол, який звелів йому підняти дружину і сина і вирушити в землі єгипетські, що вони і зробили.
Інтернет-орли
KM.ru, ставлячи на своєму порталі запитання «Якого російського чоловіка-актора можна назвати орлом?», не розраховували на особливо активне голосування відвідувачів, оскільки люди ці переважно молоді, до 30 років. А серед запропонованих варіантів відповіді були імена давно померлих виконавців — Володимира Висоцького і Василя Шукшина, або такого вельми солідного за віком актора, як Михайло Ульянов, на адресу героя якого в фільмі «Проста історія» якраз і прозвучало афористичне зауваження героїні Нонни Мордюкової: «Хороший ты мужик, но не орёл!».
Більш імовірним здавалося, що, наприклад, Микита Михалков повинен увійти до першої трійки, оскільки він завжди на очах, сам намагається виглядати орлом і до того ж вигадав нову кінематографічну премію «Золотий орел». Проте Михалков зайняв, згідно з опитуванням, лише четверте місце, зібравши 15% голосів. І його з великим відривом випередив саме Ульянов, якому віддали перевагу 22% респондентів. 27% Інтернет-користувачів вважають, що Володимир Висоцький найвище, як гордий птах, піднісся у небеса, гостроактуальний, цікавий із творчого погляду і переконливий, як справжній чоловік.
Він зміг на 2% обігнати «останнього героя» Сергія Бодрова-молодшого, який отримав безперечний культовий статус після трагічної загибелі в горах Кавказу. 10% учасників опитування назвали Василя Шукшина та 8% віддали свої голоси Євгену Сідихіну. У графі «Інше» користувачі мали можливість назвати абсолютно будь-які власні переваги — та це зробили тільки 2% учасників. Серед тих, кого додатково перераховано, присутні Сергій Безруков і Олег Меньшиков, ще один загиблий у горах — Андрій Ростоцький, а також актори знову солідного віку — В’ячеслав Тихонов і Армен Джигарханян. Не обійшлося і без анекдотичного варіанта — «сокіл Жириновський» удостоївся однієї лише згадки в ролі потенційного орла.