Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

АРТ-МОЗАЇКА

30 травня, 2006 - 00:00

«Люди Ікс» обігнали «Код да Вінчі»

Фільм «Люди Ікс. Остання битва» зібрав у США за прем’єрний уїк-енд, за попередніми даними, 107 мільйонів доларів, повідомляє Lenta.ru з посиланням на Associated Press. Таким чином, третя частина трилогії про мутантів, наділених надприродними силами, зайняла четверте місце в історії кіно з бокс-офісу за прем’єрні вихідні. За цим показником фільм також залишив далеко позаду одного з лідерів поточного сезону — скандальний «Код да Вінчі», що за минулі вихідні приніс своїм творцям 77 мільйонів доларів.

У зборах за вихідні «Люди Ікс. Остання битва» поступився лише таким фільмам, як «Спайдермен»,«Зоряні війни: Епізод III» і «Шрек-2».

Анджеліна Джолі народила Бреду Пітту дівчинку

В акторів Анджеліни Джолі та Бреда Пітта в суботу народилася дівчинка, передає Lenta.ru з посиланням на агентство Associated Press. Прес-секретар Пітта повідомила лише, що Шіло Нувель Джолі-Пітт з’явилася на світ у Намібії. Жодних фотографій або подробиць про стан дитини або батьків не буде, наголосила прес-секретар. Як пояснює агентство, Джолі та Пітт переїхали в Африку, щоб сховатися від всюдисущих журналістів. Їхні романтичні стосунки почалися незабаром після того, як вони знялися в фільмі «Містер і місіс Сміт».

У 30-літньої Джолі вже є двоє прийомних діточок: дівчинка Захара з Ефіопії та хлопчик Меддокс із Камбоджі. Коли Пітт оголосив про намір усиновити їх, вони офіційно отримали прізвище Джолі-Пітт.

Найкращим британським музеєм виявився пароплав

Музей пароплава «Great Britain», розташований у місті Брістоль, отримав найбільшу премію — 100 тисяч фунтів стерлінгів (185 тисяч доларів) від приватного фонду Гульбенкяна. Вартість реставрації легендарного корабля, вперше спущеного на воду в 1843 році, обійшлася в 11,3 мільйона фунтів стерлінгів (20 мільйонів доларів), зазначає Lenta.ru з посиланням на газету Guardian. Фонд Гульбенкяна вручив свою нагороду вчетверте. Оргкомітет премії прагне заохочувати зовсім нові і «натхненні» музеї. Відновлення «Great Britain», як вважають у Великій Британії, належить до саме таких проектів.

«Great Britain» — один із найзнаменитіших витворів інженера Ісамбарда Кінгдома Брюнеля (1806 — 1859). Цю людину англійці назвали в 2002 році другим найбільшим британцем після Уїнстона Черчилля. Спершу пароплав був трансатлантичним лайнером, який доставляв пасажирів із Англії до Нью-Йорка за рекордний термін — 14 днів. Пізніше він був переобладнаний для перевезення емігрантів в Австралію, в 1930-х використовувався як плавуче сховище на Фолклендських островах. До початку 1970-х інженерний шедевр цілком занепав, і лише силами ентузіастів його вдалося врятувати. Зараз «Great Britain» встановлений у спеціальному сухому доку та є одним із найпопулярніших туристичних об’єктів міста.

За премію Фонду Гульбенкяна у фіналі конкурсу змагалися оновлений Хантеровський анатомічний музей (кунсткамера потворностей) та підземна галерея у Йоркширському парку скульптур.

Газета: 
Рубрика: