Ретроспективну виставку, приурочену власному ювілею, представив знаний закарпатський митець, яскравий представник абстрактного мистецтва краю Сергій Біба. «Вибране» художника експонується в Закарпатському обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая в Ужгороді.
На експозиції представлено десятки живописних полотен, створених художником у різні періоди, починаючи з 90-х років і аж до нинішнього часу. Не випадково роботи Сергія Біби виставлені без назв — це є характерною рисою його творчості. У такий спосіб митець дає можливість глядачеві самому зрозуміти суть зображеного на полотні. У своїх роботах художник експериментує з фактурою та кольором, його полотна дуже настроєві, пробуджують емоції.
Сергія Бібу називають ще художником-модерністом. Будучи істинним закарпатцем (художник народився у селі Кушниця на Іршавщині), він не міг не продовжувати кращі традиції закарпатської школи живопису. Та й сам митець вважає себе представником крайової школи живопису і переконаний, що особливості абстрактного мистецтва корінням своїм сягають традицій крайової школи малярства. Працюючи у жанрі живопису, графіки та інсталяції, він вніс у закарпатський живопис щось якісно нове та притаманне тільки йому.
Як зауважує мистецтвознавець Галина Рижова, «Сергій Біба усе своє життя в мистецтві. І в безпредметному малярстві він сміливо грається з вертикальними та горизонтальними площинами (натяк на В. Кандинського: вертикаль — чоловіче, а горизонталь — жіноче начало). Часом його полотна нагадують яскраві коштовно-східні арабески, а іноді схожі на різноколірні вітражі готичних соборів».
Сергій Біба навчався в художній студії Золтана Баконія, він є членом Національної спілки художників України, лауреатом обласної премії імені Й. Бокшая та А. Ерделі. Роботи художника виставлялися на численних обласних, всеукраїнських та міжнародних експозиціях, симпозіумах, пленерах та є у багатьох музейних та приватних колекціях в Україні, Данії, Голландії, Німеччині, Швейцарії, Австрії, Італії, Ізраїлі, Японії, США.
Та художник не збирається зупинятися на досягнутому. Попереду — нові пошуки, форми, теми, у яких він завжди прагне показати свою суть, відобразити власні переживання і за допомогою пензля та фарб спілкуватися із глядачем.