У Єгипті пройшла урочиста церемонія відкриття Олександрійської бібліотеки. Будівля була зведена на тому ж місці, що й одна із найвідоміших книгосховищ у світі — побудована понад дві з половиною тисячі років тому Олександрійська бібліотека. Вона була заснована при Олександрійському мусейоні на початку III століття до нашої ери, при Птолемеях.
Частину Олександрійської бібліотеки знищено під час пожежі в 47 році до нашої ери під час війни, однак пізніше бібліотеку було відновлено і поповнено за рахунок Пергамської бібліотеки. У 391 році нашої ери при імператорові Феодосії частину бібліотеки, що знаходилася в храмі Серапіса, було знищено християнами-фанатиками; останні залишки її загинули в VII — VIII століттях, повідомляє ВВС News. Ідея зведення будівлі на старому місці викликала різку критику з боку багатьох археологів, які вважали, що будівельні роботи нанесуть непоправний збиток древностям. Однак будівництво почалося в 1990 році. Гігантську будівлю у формі циліндра спроектували норвезькі архітектори. У бібліотеці 11 поверхів. Читальний зал розраховано на дві тисячі відвідувачів. Будівництво обійшлося Єгипту у $220 мільйонів. Половину цієї суми внесла єгипетська держава, половина надійшла із-за кордону. Єгипетський уряд надав бібліотеці особливий статус — її керівники підкоряються особисто президенту країни.
У книгосховищі нової бібліотеки буде близько восьми мільйонів одиниць, що повинно поставити її в один ряд із найбільшими світовими книгосховищами. Нинішні фонди формуються вже декілька років, і поки в розпорядженні Bibliotheca Alexandrina всього декілька сотень тисяч книг, так що коли в її розпорядженні з’являться такі астрономічні фонди, поки не відомо.
Сподіваємося, що в Єгипті скоро вирішать свою проблему. А ми нагадуємо нашим читачам про нашу: про те, що триває спільна акція «Дня» та Ольги Герасим’юк — «Подаруй книгу». Вона проводиться для відновлення бібліотеки, що згоріла в селищі Чорнухи Полтавської області, на батьківщині Григорія Сковороди. Приєднуйтеся!