У Києві трапляються затишні дворики, де квітнуть, залежно від сезону, вишні, бузок, липи, а жительки навколишніх будинків висаджують півонії, троянди й айстри. Але це — оази в пустелі-мегаполісі з широкими вулицями, вздовж яких височіють самі новобуди. Тож учасники ініціативи «Зробимо Київ знову зеленим» планують створити зелену мапу міста. Таке рішення прийняли під час нещодавньої дискусії «Стратегії озеленення Києва», яка зібрала міських активістів, представників Національного ботанічного саду імені М. М. Гришка та місцевого бізнесу. Показово, що сама зустріч відбулась у просторі, створеному зусиллями громади — у сквері Небесної Сотні.
Довгострокова стратегія з озеленення необхідна, адже рослини відіграють важливу роль у житті міста, зокрема, захищають городян від екстремальних температур і поліпшують стан повітря, наголошують учасники ініціативи «Зробимо Київ знову зеленим». За цією програмою активісти планують розробити мапу районів столиці, промарковану позначками рослин, що висаджуються в місті. А щоб доповнити теорію практикою, учасники дискусії про стратегії озеленення отримали саджанці дерев та кущів, які незабаром висадять у публічних просторах Києва.
«Для ефективного і сталого озеленення міста необхідна продумана стратегія, — акцентує Микола Шумик, заступник директора з наукової роботи Національного ботанічного саду імені М. М. Гришка. — Насамперед треба розуміти, які функції виконують вуличні дерева. Велика проблема Києва полягає в безсистемному висаджуванні декоративних рослин. Тому раджу звертати увагу на критерії висадження рослин на вулицях та подвір’ях». Проект «Зробимо Київ знову зеленим» є ініціативою компанії Helen Marlen Group спільно з бюро культурних та соціальних проектів Art Management. Його мета — повернути Києву статус зеленої столиці Європи.