Безсумнівно, що пильну увагу київських любителів кіно приверне Фестиваль німого європейського кіно, який почнеться наступного тижня в приміщенні Київського музичного театру для дітей та юнацтва.
Акція справдi незвичайна. Протягом п’яти днів у приміщенні на вулиці Межигірській демонструватимуться картини раннього кінематографа. По одній роботі класиків німого кіно нададуть Бельгія, Франція, Швеція, Австрія, Італія, Німеччина, Україна.
Природно, для таких сеансів необхідний тапер. Тут — також сюрприз. Акомпанувати перегляду буде цікавий любительський колектив — Оркестр музикантів Європи. Вiн створений 1995 року з ініціативи дипломата П’єра Дюбюїсона й об’єднує непрофесійних музик із 20 країн Європи, котрі за основними професіями — інженери, будівельники, дипломати, художники. Почавши з виконання популярної класики, нині вони насмілюються звертатися й до більш складних форм. Свій твір у їхнiй супроводі виконає відомий шведський композитор Маті Блюе, а диригуватиме бельгійський майстер П’єр Марі Кюрті. Проте один із днів фестивалю буде особливо важливим для України — в оркестровій ямі музикантів Європи замінить оркестр Київської школи-інтернату імені М. Лисенка.
Таким чином, традиція ретроспектив німого кіно (варто пригадати аналогічний кінофорум у Фінляндії) прищеплюється й у Києві. Можливо, парадоксальним чином це дасть імпульс і сучасному українському, хоч і звуковому, але немовби занімілому від безнадійності, кінематографу.