Практично кожна людина на Землі — родич або нащадок тієї або іншої царственої особи. Навіть якщо документально підтвердити такий зв'язок неможливо.
Існує майже стовідсоткова ймовірність того, що кожна людина на світі веде свій родовід від якого-небудь короля. «У генеалогічному дереві мільйонів легко прослідкувати і довести зв'язок з будь-яким із середньовічних монархів», — розповідає Марк Хамфрі, великий ентузіаст генеалогії і за сумісництвом професор інформатики Дублінського міського університету в Ірландії.
Місяць тому американський професор Томас Робінсон випадково встановив свою спорідненість з Чингісханом... Проте кількість тих, у кого такий зв'язок підтвердити неможливо, має бути ще переконливішою. У будь-якому генеалогічному дереві незримо присутня безліч привидів, чиє життя, смерть і біографія не були жодним чином зафіксовані в ході історії, адже ще донедавна мемуари і інші письмові пам'ятки, що реєструють долю, залишалися таланом вельможного панства, стверджує gazeta.ru. Якщо підійти з іншого кінця, то з'ясується, що будь-хто, у кого сотні років тому було кілька дітей, ймовірно, сьогодні має у своєму розпорядженні мільйони продовжувачів роду, і багато хто з них досить відомі особистості.
Наприклад, у короля Едуарда III, що правив у Англії в XIV столітті, вижило дев'ять дітей. Серед встановлених нащадків — президенти Джордж Вашингтон, Томас Джефферсон, Джон Адамс, Захарія Тейлор, обидва Рузвельти, письменники Джейн Остін, Джордж Байрон, Альфред Теннісон, Елізабет Браунінг, учений Чарльз Дарвін, актори Хамфрі Богарт, Одрі Хебберн, Брук Шилдс. А за оцінками деяких фахівців, взагалі до 80% нинішнього народонаселення Англії походить від Едуарда III.
І з'явилися на світ вони багато в чому завдяки щасливому випадку. 1312 року близький радник і гіпотетичний коханець Едуарда II П'єр Гавестон був убитий групою баронів, незадоволених неефективним правлінням свого короля. І вже наступного року, будучи в облозі з усіх боків, король народив сина, який і став згодом Едуардом III. Якби Едуарда II вбили разом з Гавестоном, а така можливість була, Едуард III, а заодно всі його нащадки ніколи не народилися б. Крім того, за прикидками Хамфрі, пророк Мухаммед, фундатор ісламу, мав бути присутнім у генеалогічному дереві кожного мешканця західного світу. Родинних зв'язків Мухаммеда, що народився в VI столітті, з англійськими середньовічними монархами достеменно поки не встановлено, але вони вельми ймовірні. Його «винуватиця» — дочка пророка Фатіма, її чоловіка Алі мусульмани-шиїти вважають законним спадкоємцем Мухаммеда. У Фатіми й Алі народився син аль-Хасан, який помер 670 року. Близько трьох сторіч потому його дев'ятий правнук Ізмаїл продовжив гілку в Європі, де став імамом Севільї.
Багато хто з фахівців заперечує зв'язок між аль-Хасаном і Ізмаїлом, вважаючи, що його вигадали середньовічні генеалоги, щоб схрестити династію Аббадидів, засновану Ізмаїлом, з Мухаммедом. У останнього еміра родом з цієї династії, мабуть, мала б народитися дочка Заїда, у хрещенні Ізабелла. Хрестилася Заїда заради того, щоб взяти шлюб з королем Кастилії і Леона Альфонсом VI. Вірогідних свідчень на користь того, що Заїда і Ізабелла одна й та сама особа, немає, але якщо припустити таку версію, то в кінцевому підсумку лінія приведе до п'ятої правнучки Ізабелли Марії де Паділла. Марія вийшла заміж за іншого кастильського короля — Педро Жорстокого. Їхня правнучка Ізабелла фінансувала подорожі Христофора Колумба. А її дочка Хуана стала дружиною одного з Габсбургів, тобто розпочала гілки Медичі, Бурбонів і ще ряду італійських принців і герцогів. Так кров пророка Мохаммеда могла — цілком ймовірно, але не обов'язково — поширитися всією Європою.
Через 43 покоління від пророка Мухаммеда дослідник стикається з італійською принцесою Мариною Торлонія. Її правнучка — відома американська актриса Брук Шилдс, яка, до речі, упевнено включає до свого генеалогічного дерева Катерину Медичі і Лукрецію Борджіа, Карла Великого, Нікколо Макіавеллі і Ернандо Кортеса, завойовника Південної Америки.