Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Ботоксоманія

10 жовтня, 2006 - 00:00

Популярний засіб для омолоджування обличчя у половині випадків викликає залежність, близьку до наркотичної.

Ботокс, ласкаво названий «засобом для післяполудневого оживлення обличчя», любить чимало жінок і чоловіків за його чудову здатність розгладжувати зморшки й відновлювати юнацьку свіжість обличчя. Однак у дослідженні, оприлюдненому на нещодавній конференції Британської асоціації естетичної пластичної хірургії, повідомляється, що боротьба з ознаками старіння за допомогою ботоксу може призвести до некерованої, фанатичної пристрасті.

Психолог Картер Сінгх з Дербіширської королівської клініки та лікар Мартін Келлі з Лондонської асоціації пластичних хірургів представили результати своїх досліджень у доповіді «Ботоксна залежність». Вони стверджують, що четверо з десяти людей, які користуються ботоксом, прагнуть застосовувати його так часто, що це викликає підозри у виникненні залежності від препарату, яку можна порівняти з наркотичною. Результат застосування ботоксу проявляється майже миттєво, але сходить нанівець за чотири-шість місяців, після чого для відновлення гладкості шкіри необхідна повторна процедура, пише gzt.ru з посиланням на The Daily Telegraph. Однак багато клієнтів знову звертається до косметологів при найменших ознаках зміни стану шкіри обличчя, причому задовго до того як закінчиться дія препарату. Більше половини з них скаржаться, що без ін'єкцій вони втрачають контроль над процесом старіння, й приблизно стільки ж вважають, що ботокс дає їм змогу не просто мати гарний вигляд, а й почуватися молодшими. Експерти зазначають, що побічні ефекти препарату як слід не вивчені й не виключено, що надто часте його застосування може справляти негативний вплив на людський організм.

Ботокс (комерційна назва ботулінового токсину А — отрути, яку виробляють бактерії, що викликають ботулізм) — найпопулярніший у Великій Британії засіб неоперативного косметичного впливу. Згідно з маркетинговим дослідженням компанії Mintel, в країні проводиться понад 100 тисяч ін'єкцій ботоксу на рік, і клієнт косметологічної клініки платить за ці процедури в середньому 900 фунтів щорічно.

«Люди вдаються до ботоксу, бо перспектива старіння лякає їх, а після ін'єкцій препарату друзі й близькі кажуть їм, що вони помолодшали і поздоровішали, — говорить пластичний хірург з Наффілдовської клініки (Плімут) Джуді Еванс. — Наслухавшись подібних компліментів, вони й справді починають почуватися молодшими. А потім знову звертаються до ботоксу, щоб подовжити це відчуття».

«Мені постійно роблять ін'єкції ботоксу, — зізнається Джемма Ньюмен, дружина відомого поп-музиканта Гері Ньюмена. — Я весь час живу в очікуванні чергового уколу. Кожний з них наближає мене до бажаної мети: мати кращий вигляд і почуватися щасливішою. А без ботоксу я почуваюся потворою, яку не можна ні бажати, ні кохати».

Проте лікар Деніел Сістер, фахівець з омолоджування з лондонської клініки Beautyworks West в Ноттінг- Хіллі, сумнівається в тому, що ботокс може викликати стійку залежність: «При застосуванні ботоксу раз на три місяці об'єм засобу, що одноразово впорскується, зменшується. Якщо порівняти двох людей, один з яких застосовував ботокс раз на три місяці, а другий — раз на шість місяців, швидше за все виявиться, що за рік вони отримали однакову кількість ботоксу».

Газета: 
Рубрика: