Бразильська земля завжди талантами повнилася. Почитаєш біографію однієї з нинішніх спортивних зірок — й інших уже не треба. Всі наче за одним шаблоном зроблені. Народився у бідній багатодітній родині, де-небудь у передмісті Сан-Паулу, з дитинства не розлучався з м’ячем на пляжах Капакабани або марив гоночними машинами. В результаті люблячий батько продавав єдину стару машину і таким чином давав нащадкові путівку в життя. А у світ дорослих автоперегонів такою путівкою є невелика, наче іграшкова, машина для картингу. Айртон Сенна, Емерсон Фітіпальді, та чи мало талантів виплекала з такої бідної, але цілеспрямованої дітвори школа «королівських перегонів».
Ось і історія нинішнього переможця XI Гран-прі у «Формулі-1» Рубенса Баррікело досить типова. Стоячи в неділю на подіумі в Сільверстоуні, можливо одному з найбільш захоплюючих етапів за останні роки Рубіньо не приховував сліз. Він думав про батька, який саме, за канонами негласної бразильської традиції, продав найдорожче, щоб улюблений син зміг стати пілотом «королівських перегонів».
Незважаючи на перемогу в кваліфікації, Рубенс («Феррарі») буквально зі старту дав фору Труллі («Рено») і Райкконену («Макларен»), що йшли слідом за ним, дозволивши їм себе обігнати. Молодший Шумахер (Вільямс) після старту закріпився на четвертому місці. А його «зоряний» брат — на п’ятому. На шостому колі через предмет, який, як припускають, відпав від боліда Кулхарда, на трасі з’явився пейс-кар, який поводив гонщиків коло по англійському треку. До речі, слід зазначити, що погода, яка традиційно зустрічає гонщиків дощем, цього разу була до них прихильна (хоча для кого як — Міхаель Шумахер, як і раніше, має неофіційне звання «людини дощу», яким колись був Айртон Сенна). Найбільше заминка зашкодила Труллі, який йшов на першій позиції і на той час мав реальний відрив від фінна. Проте після рестарту найагресивніше повівся Баррікело, повернувши «боржок» Райкконену й обігнавши його на одинадцятому колі. Але тут сталося те, чого ніхто передбачити не міг. П’яненький вболівальник вискочив на трасу в шотландському кілті й ледь було не загинув там. Але гонщики його акуратно об’їхали й у супроводі знову ж таки пейс-кар знову вишикувалися ланцюжком один за одним. Ось і не вір після цього у збіги. Свою першу перемогу Рубенс здобув в Хоккенхаймі-2000, коли точно так само на трасу вибіг п’яний, але вже бюргер...
Через цього любителя гострих вражень найбільше перепало Міхаелю Шумахеру. У чехарді піт-стопів він вибрався на трасу лише 14-м (!), а лідерство захопили... два боліди «Тойота», яким, як правило, й до фінішу доїхати — успіх грандіозний. Проте все швидко стало на свої місця, й після відходу пілотів японської «стайні» в бокси першим став Райкконен. Нот на 42-му колі Баррікело зумів знов обігнати фінна й уже до фінішу не втратити перевагу. А скільки ще обгонів було на британському Гран-прі, де «обгони неможливі». Гонщиків, певно, після останніх трьох етапів, де все вирішувалося в основному в боксах, нарешті прорвало. Чого тільки була варта боротьба двох дворазових переможців Сільверстоуна М. Шумахра і Жака Вільнева (БАР)... У результаті слідом за «Феррарі» бразильця другим приїхав Монтойа, який підсидів пілота «Макларена» на 49-му колі після помилки фінна в повороті. Райкконена це відкинуло на третє місце. Четвертим добрався до фінішу Міхаель Шумахер, за ним — Девід Кулхард.
На прес-конференції після перегонів бразилець зазначив, що краще виграти гонку з поул- позишн так, ніж лідируючи зі старту до фінішу. Наголосив він і на поліпшенні якості «бриджстоунівських» покришок, за рахунок чого почувався під час гонки впевнено й міг «бути агресивним». Логічне запитання про те, чи не подумує Рубенс продовжити переможну серію й у результаті добитися чемпіонства, номінально другий гонщик «Феррарі» сказав: «Я не хочу розмов типу «Рубенс хоче побити Міхаеля». Дайте мені просто порадуватися успіху. А підсумок шаленому за напруженням пристрастей Гран- прі підбив Хуан-Пабло Монтойа, який лаконічно, але лаконічно зауважив: «Перегони були одними з найкращих у сезоні. Було так весело!».
Місце пілотів у чемпіонаті:
1. М. Шумахер — 69 очок
2. К. Райкконена — 62
3. Х.-П. Монтойа — 55
4. Р. Шумахер — 53
5. Р. Баррікело — 49
Місце команд у Кубку конструкторів:
1. «Феррарі» — 118
2. «Вільямс» — 108
3. «Макларен» — 95
4. «Рено» — 56