Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Чарівна паличка» — реальність

Кожен бажаючий зможе відчути себе Мерліном, Гендальфом чи Гарі Поттером
7 жовтня, 2010 - 00:00
ТАК ВИГЛЯДАЄ ПУЛЬТ У ВИГЛЯДІ «ЧАРІВНОЇ ПАЛИЧКИ» KYMERA WAND / ФОТО З САЙТА DAILY MAIL

Новий пристрій дозволяє керувати віртуальною та фізичною реальністю, але не за допомогою концентрації енергії заклинань, а за рахунок сигналів, які подаються інфрачервоним промінням. Усім у дитинстві хотілося мати «чарівну паличку». Один раз змахнув цим магічним предметом, і відразу щось сталося — ввімкнулося світло, зазвучала музика, з’явилися нові іграшки, ласощі тощо. Але із віком більшість із нас забуває про свої дитячі мрії. Більшість, але не всі.

Можливо, саме бажання мати в дитинстві «чарівну паличку» і штовхнуло двох британських винахідників, Кріса Барнардо та Ричарда Блейкслі, на створення унікального пристрою. Хоча дехто передбачає, що цей пристрій з’явився завдяки натхненню, яке прийшло до авторів після перегляду фільмів «Володар перснів» і «Гарі Поттер». Так чи ні, але нещодавно два талановиті англійці представили публіці новий пульт дистанційного керування, який виконаний у вигляді... чарівної палички.

Цей пристрій є маленькою указкою, довжина якої дорівнює 14-и англійським дюймам (це приблизно 35,5 см), пише inopressa.ru. Найцікавіше, що на ній немає жодної кнопки. Проте цей пульт є справжньою чарівною паличкою, яка дозволяє її господареві керувати реальністю — як віртуальною, так і фізичною. Сам же процес керування відбувається не за допомогою концентрації енергії заклинань (принцип роботи казкової чарівної палички), а за рахунок сигналів, які подаються інфрачервоним промінням.

Сучасна ж «чарівна паличка» від «техномагів» Барнардо та Блейкслі може «запам’ятати» до 13 жестів (магічне, між іншим, число). З її допомогою можна керувати не лише телевізорами, аудіо- та DVD-плеєрами, але також і іншими приладами, наприклад, вмикати й вимикати світло.

Даний чарівний пульт Kymera Magic Wand виявився дуже простим у використанні. Наприклад, щоб при перегляді телевізора перемкнути телеканал, господареві чарівної палички необхідно зробити нею горизонтальний рух, а щоб збільшити чи зменшити звук — вертикальний. Круговий же рух вмикає меню. Загалом, керування цим незвичайним предметом скоріше інтуїтивне. І щоб освоїти його, не потрібно роками вивчати товсті фоліанти, присвячені чорній магії.

Як же винахідникам удалося домогтися того, що пристрій почав реагувати саме на рух руки? Для цього його забезпечили спеціальним приладом, який називається акселерометр. Це вимірювач прискорення, хоча він може вимірювати ще й силу тяжіння. Цей перший універсальний інфрачервоний пульт, який, до речі, міг бути підключений до комп’ютера для «навчання», не справив великого впливу на ринок пристроїв ДУ. Виявилось, що для середнього користувача було дуже складно програмувати його, тому особливого попиту «дідусь» чарівної палички не мав. Але він отримав захоплені відгуки від людей, які змогли розібратися з його програмуванням (хоча таких, на жаль, було небагато).

До ідеї універсальних «чарівних паличок» винахідники повернулися лише на початку цього сторіччя, коли в масовому продажу з’явилися КПК з інфрачервоним портом, що дозволяє швидко запрограмувати пристрій на керування різними побутовими приладами (які також почали забезпечуватися входом для прийому відповідних променів). Новинка швидко завоювала популярність, але користувачі знову залишилися невдоволені — цього разу великою кількістю кнопок, функції яких мало хто може запам’ятати з першого разу.

І ось тоді почалися спроби створити пульт із мінімумом кнопок. Перший варіант було запропоновано 2007 року російським дизайнером Артемом Горбуновим. Цей пульт, названий «Командор», був також дуже схожий на чарівну паличку, проте все ж таки він мав дві кнопки — одну із зображенням зірочки, іншу — із зображенням півмісяця.

Керування здійснювалося за допомогою натиснення кнопок у поєднанні з певними рухами руки користувача (пристрій реагував на шість маніпуляцій). Але універсальним «Командор» не був, оскільки міг працювати лише з телевізором і підключеною до нього апаратурою. Окрім того, цей пульт не можна було «навчити» чогось нового. Тому справжньою чарівною паличкою він, на жаль, не став.

Сучасна «чарівна паличка» від «техномагів» Барнардо та Блейкслі може «запам’ятати» до 13 жестів (магічне, між іншим, число). З її допомогою можна керувати не лише телевізорами, аудіо- та DVD-плеєрами, але також і іншими приладами, наприклад, вмикати та вимикати світло. Пульт завдовжки 35 мм працює точно так само, як і контролер ігрової приставки Nintendo Wii. Гаджет коштує близько 50 євро. Винахідники мають намір до кінця 2010 року продати 200 тис. екземплярів подібних пультів, повідомляє Daily Mail.

Газета: 
Рубрика: