Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Чиста» субота

Заклики захистити столицю були б менш переконливими, якби мітингувальники не залишили після себе абсолютно чисту, без недопалків та сміття, площу
24 квітня, 2012 - 00:00
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Від півтори до двох тисяч жителів столиці зібралися на Михайлівській площі в суботу, щоб висловити протест проти нищення історичного Києва. Як повідомили «Дню» організатори, акція мала аполітичний характер. Підтримати узвіз прийшли відомі музиканти, історики, журналісти. Приєдналося до них і старше покоління незгодних — в особі Євгена Сверстюка.

До рук історика та києвознавця Михайла Кальницького потрапили два цікаві документи, котрі підтверджують проектну документацію щодо будівництва торгово-офісного комплексу з підземним паркінгом по вул. Фролівській, 9-11 та вул. Андріївський узвіз, 10 Б. Під документами стоїть підпис заступника міністра культури України — керівника апарату Олександри Губіної та директора Департаменту культурної спадщини та культурних цінностей Андрія Вінграновського. І це при тому, що на території історико-культурних заповідників заборонено будь-яке будівництво, не пов’язане з ремонтом інженерних мереж чи реконструкцією...

Юрій Макаров, який спостерігав за мітингом, каже: «Про те, що на Андріївському узвозі планується будувати бізнес-центр, «Хрещатик» писав ще 2008 року, Містобудівна рада дещо це «прикрутила», сказавши, — ні, мовляв, нехай там буде готель на три поверхи, а в глибину на 5-6... і про все це було відомо, а кияни спали. У нас є сила-силенна організацій, які покликані контролювати це: Містобудівна рада, Головне управління містобудування архітектури міського середовища, Київголовархітектура, Держархбудконтроль, Укрдержбудекспертиза, я перепрошую, є Київрада... Цей мітинг повинен стати постійно діючим...»

Характерною особливістю суботнього мітингу стала його, так би мовити, цивілізованість, культура поведінки учасників. Заклики захистити Київ виглядали б значно менш переконливими, якби мітингувальники не залишили по собі абсолютно чистої, без недопалків та сміття, площі. Під час події все сміття складали в заздалегідь розміщені «зеленими небайдужими» картонні кошики, а активістка Ганна Гопко закликала протягом тижня засіяти травою газон навколо пам’ятника Ользі, по котрому тупцювали мітингувальники. Щоправда, потім цю акцію скасували, адже виявилося, що навіть ця зелена ділянка залишилася неушкодженою.

Неля ВАВЕРЧАК
Газета: 
Рубрика: