Відтепер на карті єдиного чорнобривцевого простору, який впроваджує в Україні газета «День», буде і невелике волинське містечко Локачі, яке має успішний навчальний заклад — гімназію, котра днями стала на Волині кращим закладом 2017 року. Її директор Оксана Сахарчук каже, що локачанам пощастило, бо висіяли чонобривці аж з двох скринь скарбів «Дня». Одну від головного редактора газети «День» Лариси Івшиної отримала сама Оксана Ярославівна під час урочистої церемонії вручення Ларисі Олексіївні посвідчення почесного громадянина Локач, яка у душевній родинній обстановці і відбулася у стінах гімназії. Ще одну скриню отримав локачинський селищний голова Богдан Іус і передав мішечок з чорнобривцевим насінням діткам.
Для чорнобривців з франкових Нагуєвичів у гімназії обрали квітник перед головним входом у школу, біля розлогого дерева черемхи. Черемха розквітає навесні, заполонюючи неймовірними запахами усе шкільне подвір’я, а чорнобривці ж квітуватимуть до осені. Висіяли їх учні 1-А класу з класоводом Тетяною Василівною Шумук та директором Оксаною Ярославівною Сахарчук. Кожному у підставлені долоньки директор відсипала насінини, каже, що збиралася дітям розказати і про Івана Франка, його малу батьківщину село Нагуєвичі на Львівщині, про те, від кого ж гімназія отримала ці мішечки квіткових скарбів, але діти випередили. Що насіння подарувала Лариса Івшина, вони знали, адже у школі її зустрічали і провели гостю в актовий зал, де відбувалася урочистість, саме Денис Голян і Марта Лишук з 1-А. А опісля головний редактор «Дня», під час екскурсії по школі, зайшла у їхній клас і написала на дошці слово «Привіт». Усе це діти навперебій розказали директору. Лариса Івшина закінчувала Локачинську школу, це містечко — її мала батьківщина, її тут пам’ятають, шанують, а діти ж про це чують від батьків. А щодо Франка, то і про нього знали, і того саме дня знайомилися на уроці з його казкою «Королик і Ведмідь».
Посіявши чорнобривці, першокласники висловили свої побажання насіннячку. Аби швидко воно зійшло, аби дощик щедро його поливав, аби сонечко зігрівало... І вже з нетерпінням чекають, коли ж таки проросте.
До речі, днями ж у Луцьку відбулося обласне свято «Творча обдарованість», на якому вшановували обдарованих дітей Волині, які у 2016/2017 навчальному році стали переможцями всеукраїнських олімпіад, конкурсів, турнірів, змагань, та їхніх наставників. Дипломом та одноразовою стипендією голови Волинської обласної ради Ігоря Палиці було нагороджено Нероду Софію, ученицю 6-Б гімназійного класу НВК «Локачинська ЗОШ І—ІІІ ст. — гімназія» — переможця Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН (І місце в секції «Журналістика»), переможця Всеукраїнського турніру юних географів (ІІ місце). Почесною грамотою Волинської обласної ради та грошовою винагородою відзначено Бойко Олену Анатоліївну, вчителя української мови і літератури НВК, наставника Нероди Софії. Високою відзнакою колективу НВК «Локачинська ЗОШ І—ІІІ ст.— гімназія» за підсумками роботи з інтелектуально обдарованими дітьми у 2016/2017 н.р. стало отримання нагороди «Кращий заклад 2017 року» серед загальноосвітніх навчальних закладів районного підпорядкування. У всеукраїнських турнірах і конкурсі-захисті МАН Локачинська школа-гімназія здобула 5 призових місць, в обласних олімпіадах, турнірах, конкурсах-захистах МАН — 40 перемог. За цілеспрямовану та ефективну управлінську діяльність, високий професіоналізм, значний внесок у розвиток творчого, інтелектуального потенціалу учнівської молоді, НВК «Локачинська ЗОШ І-ІІІ ст. — гімназія» було відзначено дипломом управління освіти, науки та молоді Волинської ОДА і нагороджено цінними подарунками: цифровою відеокамерою та лазерним принтером. Директора НВК Оксану Сахарчук, за сумлінну працю і вагомий внесок у справу реалізації державної політики з розвитку творчого потенціалу обдарованої учнівської молоді, було відзначено почесною грамотою Волинської ОДА та грошовою винагородою.
Посіяли — зійде. Ці слова можна віднести як до чорнобривців, так і до зернят науки та громадянства, які «висівають» у своїх вихованців вчителі Локачинської гімназії.