Iндійські лікарі прооперували дворічну дівчинку, яка народилася з чотирма руками й чотирма ногами! Дитина з’явилася на світ у день, коли індуси вшановують чотирирукого бога Вішну. Батьки вирішили, що дівчинка — дивне перевтілення Вішну, а назвали її Лакшмі на честь іншого божества — чотирирукої богині процвітання. Лікарі ж вирішили, що в утробі матері дівчинка зрослася зі своїм близнюком-паразитом, у якого власний хребет і одна нирка, але немає голови.
Операція з видалення зайвих частин тіла виявилася не покишені батькові й матері Лакшмі — простим робітникам нізвідки було взяти 200 тисяч доларів. А лікарні, в які вони зверталися, відмовлялися оперувати дівчинку безкоштовно. Нащастя, в Бангалорі знайшовся лікар Шаран Патіл, який погодився допомогти дитині, не вимагаючи грошей.
Індійська газета Hindustan Times стверджує, що дівчинку намагався купити цирк, і «родичі» були не проти продати Лакшмі, тож батькам довелося ховати дівчинку до початку операції. Вона тривала 27(!) годин і пройшла успішно, повідомляє РІА «Новости». Навколо операційного стола зібралося близько 30 лікарів. Хірургічне втручання було досить ризикованим, але без операції, на думку лікарів, дівчинка могла не дожити й до підліткового віку. Зараз лікарі сподіваються на успішний результат. Оптимізм у них вселяє та обставина, що у дівчинки є одне повноцінне тіло з майже ідеальними органами.
Нагадаємо, зрощені близнюки з’являються на світ рідко, в середньому один раз на 200 тис. випадків народження близнюків. Часто зрощені близнюки гинуть ще в утробі матері, й вагітність закінчується викиднем. Три чверті зрощених близнюків або народжуються мертвими, або гинуть невдовзі після народження. Частка зрощених близнюків, що дожили до зрілого віку, становить від 5% до 25%. Загалом серед зрощених близнюків жінок утричі більше, ніж чоловіків, і вони найчастіше народжуються в Африці та Індії. Більшість близнюків зростаються грудною клітиною, близько 30% — це близнюки, що зрослися від талії до грудини, 19% зростаються спинами.
Близнюк-паразит — більш рідкісний тип. Він з’єднаний зі здоровішим співблизнюком і залежить від нього. Залежний близнюк може являти собою, наприклад, голову й руки, приєднані до живота нормального близнюка. Медики пояснюють, що сіамські близнюки — зрощені, а паразити — ті, що не відокремилися. Наприклад, 1999 року ще один індійський медик — хірург Манікавасаганд — позбавив дев’ятимісячного хлопчика «молодшого брата», що стирчав з живота. Точніше, це була голова з густим волоссям, на якій не було очей і носа, — був лише рот, руки були недорозвинуті, як і внутрішні органи. За словами лікаря Манікавасаганда, «відкритий паразит» зустрічається в одному випадку з мільйона. Медицина знає лише декілька людей, які прожили все життя з подібною патологією.
1617 року в Женеві народився Джон-Баптиста Коллоредо. Брат-паразит ріс просто з його грудної клітини головою вниз і обличчям до нього. Він умів дуже виразно зітхати, кашляти й вимовляв з десяток слів, переважно нецензурних. Джон дуже любив свого «брата», піклувався про нього й навіть спеціально носив з собою два носовички, оскільки в того з рота постійно текла слина. Джон-Баптиста непогано заробляв, демонструючи братика на ярмарках. Там його запримітили придворні французького короля Людовіка XIV і запросили до Парижа, де він став... королівським мушкетером! Подейкують, шпага месьє Коллоредо не знадобилася ні разу: для того щоб противники кинулися тікати, йому достатньо було розкрити плащ. Прожив він близько 50 років.