Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Дельфін та русалка

У столиці проходить квіткова виставка
14 вересня, 2005 - 00:00
КВIТКОВИЙ ВОДЯНИК ВИГЛЯДАЄ ЦIЛКОМ ЗАДОВОЛЕНИМ ЖИТТЯМ I, ВОЧЕВИДЬ, НЕ СТАНЕ НАЗИВАТИ ЙОГО «ЖЕСТЯНКОЙ» ТА ВIДПРАВЛЯТИ У БОЛОТО... / ФОТО БОРИСА КОРПУСЕНКА / «День»

Всі представлені на виставці «Казковий водний cвіт» композиції пов’язано, як не складно здогадатися, з морем і казкою. І якщо казка — поняття безвідносне до пори року, то море всі звикли пов’язувати з літом. Тим приємніше було побачити медуз і дельфінів у вже жовтіючому Шевченківському парку на Сирці. Дельфіни, щоправда, були дуже зайняті: вони везли за собою колісницю з Нептуном і блондинкою-русалкою, яка комфортно влаштувалася за його спиною. Всю компанію, як ви розумієте, сплетено з квітів.

Наступна композиція — «Казка про рибалку та рибку». «Золото» рибці забезпечили чорнобривці та корона з фольги. Поруч із виконавицею бажань валявся під імпровізованим кущиком розбитий пластмасовий глечик, з якого золотими кружальцями з тієї ж таки фольги вивалювалися монетки. Рибно-чорнобривцевий хвіст тягнеться метри на три, а за ним можна побачити й перехняблену хатинку, і розбиті ночви, й інші казкові атрибути жадібності.

Організатори пояснили, що ніякої особливої концепції у виставки немає: просто захотілося зробити приємне киянам. Вернісаж на Сирці — вже другий, перший був на казково-шкільну тематику. Сьогодні на виставці також дуже багато школярів. Проте, як і дошкільнят, і вже зовсім дорослих громадян. До речі, морські композиції з усіх сторін оточено наметами з різноманітним садово-квітковим начинням. Тут і посадковий матеріал, і горщики для квітів, і самі квіти в горщиках, і виноградні грона, і насіння всіляких рослин, і «унікальні секатори». Отже, любителям порпатися в землі й заставляти підвіконня рослинністю є на що витратити гроші в цьому водному царстві.

«Сипака!», — захоплено повторював хлопчик років шести, простягаючи руки до черепахи, яка гордовито задерла шию. І справді, концепція у виставці — не головне, головне — щоб було на що подивитися і що дітям показати. Судячи з того, що словосполучення «квіткова виставка» зустрічається в анонсах культурних подій усе частіше, цю потребу в районних адміністраціях розуміють.

Вікторія ГЕРАСИМЧУК, «День»
Газета: 
Рубрика: