Де і як відзначити день Києва, який пройшов на минулих вихідних, кияни та гості міста обирали за власними смаками та уподобаннями. Та як писав «День» напередодні, святкувати було нічого: якщо раніше Київ славився низкою архітектурних пам’яток, музеїв і претендував називатися найзеленішим містом Європи, то де нині все це шукати? Щоб там не говорив зі сцени на майдані Незалежності мер столиці, буцімто Київ — найкрасивіше місто Європи, його діяльність цьому тільки протирічить. Однак кияни та гості цим не переймалися і йшли святкувати День міста «під патронатом мера Києва Леоніда Черновецького» — саме такий напис виднівся над центральною сценою на майдані Незалежності.
Тут, на головній сцені країни, у неділю ввечері відбувся святковий концерт за участю українських зірок. Це стало фінальною крапкою у святкуваннях. Удень же на киян та гостей чекали інші розваги: святковий парад мотоциклістів, де взяли участь понад дві тисячі байкерів з дев’яти країн світу, акція «Пробіг під каштанами», до речі, присвячена Міжнародному дню без тютюну. На Хрещатику працювало історичне містечко з тематичними кварталами: Трипільським, Гетьманським та Козацьким. А для любителів епохи середньовіччя у Національному ботанічному саду ім. М.Гришка діяла виставка-ярмарок у стилі ХІІІ—ХІV століть.
Не обійшлося на День Києва і без гумору — у Центральному парку культури та відпочинку (біля арки «Дружба народів») жартували учасники Фестивалю команд веселих та кмітливих юних пожежників «Як тебе не спалити, Києве мій?». Послухати народних пісень у виконанні хорових колективів можна було на Співочому полі, а ознайомитися з народними ремеслами — у Музеї Івана Гончара, де протягом двох днів працювала виставка-ярмарок майстрів. Не оминули кияни і виставки піщаних скульптур, яка працювала на Оболонській набережній. Спеціально до свята майстри створили фігури Нестора Літописця, Архангела Михайла, братів Кия, Щека та Хорива — всі скульптури від двох до чотирьох метрів заввишки.
По-своєму відзначали свято громадські організації, які виступають за збереження історичних місць Києва, зокрема, Андріївського узвозу. Як і повідомляв раніше «День», на згарищі будинку №34 пройшла акція «День не-Києва»: активісти влаштували театральний перфоменс з вимогою — не забудовувати Андріївський спуск.
— На акцію ми запросили акордеоніста Ігоря Завадського, який грав просто в натовпі, — розповів голова громадської організації «Наша земля» Ігор Гурчик. — За два дні ми зібрали понад 1 500 підписів перехожих, які виступають за збереження Андріївського узвозу. Зокрема, його поставили Олег Скрипка та Богдан Ступка. Ми відішлемо їх Президенту, прем’єру та меру Києва, нагадаю, що основна наша вимога — перетворити узвіз на заповідник. Оскільки акція безстрокова, наші активісти постійно стоятимуть на Андріївському узвозі й збиратимуть підписи. По суті, це звернення киян до влади з вимогою не чіпати київський монмартр. Для нас не проблема зібрати хоч і мільйон підписів, просто ми попереджаємо владу, що народ стурбований ситуацією, і якщо його не почують, ми перейдемо до активних дій, що це буде — нехай залишиться в секреті.