Iснує безліч версій походження знака долара, але, згідно з найбільш поширеною, перший сучасний доларовий знак у своїх бухгалтерських книгах використав Олівер Полок 230 років тому.
Торговець і плантатор, ірландець за походженням, Олівер Полок спочатку жив у англійській колонії Пенсільванія, а потім переїхав до Нью-Орлеану в Луїзіані, тоді ще іспанської території (американці купили її 1803 року). У час Війни за незалежність у Північній Америці (1775—1783 роки) він закуповував зброю в іспанців і вів торгівлю з американськими патріотами, інформують РІА «Новости». У той час у Сполучених Штатах Америки платіжним засобом були іспанські піастри. Традиційним скороченням для цієї валюти в ділових паперах було поєднання букв PS.
Вважається, що, заносячи суми виручки до бухгалтерської книжки, Олівер Полок почав застосовувати значок, на якому букви P і S поєднувалися — P писалася на S. А пізніше, для економії часу, став використовувати знак, який мав вигляд літери S, перекресленої двома вертикальними лініями.
Свої рахунки Полок представляв американському конгресмену Роберту Моррісу, який став першим високопоставленим янкі, які почали офіційно застосовувати такий знак для позначення долара в документах. У квітні 1797 року символ був уперше надрукований у книзі Ч. Лі «Американський бухгалтер», 1786 року долар став національною валютою США.
Згідно з іншою версією, Олівер Полок взяв за зразок знак іспанської песети. Складовою частиною герба, що зображається на песетах, були Геркулесові стовпи, обвиті стрічкою. Для іспанців ці дві перевиті колони символізували край землі, і напис на стрічці свідчив «nec plus ultra» — «далі нікуди». Геркулесові стовпи — дві колони або скелі, які, згідно з легендою, Геркулес спорудив по краях Гібралтарської протоки на згадку про один зі своїх подвигів. Що ж до букви «S», то вона символізувала хвилі, що омивають ці колони-скелі. Винайдений Полоком знак міг бути лаконічним варіантом іспанського. У британських колоніях ці монети так і називали — «Долари зі Стовпами».
Американські патріоти вважають, що знак долара утворився як комбінація перших букв назви держави U та S (United States), щоб американський долар вирізнявся від доларів інших країн. Згодом написання букви U було спрощене до двох вертикальних лiнiй, а пізніше — до однієї. Згідно з іншою теорією про походження знака долара, буква S прийшла із закінчення множини іспанських слів «долар» і «песо» («dolares» і «pesos»). Хтось розшифровує знак як слово «sale» — «продаж», хтось вбачає в гачку бич Божий, хтось — зигзаг успіху.
Порядок написання знака долара перед грошовою сумою ($5, а не 5$) — традиція, запозичена в англійців, які здавна ставлять значок фунта перед числом. Саме слово «долар» виникло від німецького «талер», яке в різних видозмінах (талеро — в Італії, далеро — в Іспанії, далер — у Скандинавії, дальдре — в Південних Нідерландах; «іспанським доларом» часто називали песо) ще з XVI сторіччя закріпилося за великими срібними монетами.
Зараз назву «долар» носять грошові одиниці Канади, Австралії, Нової Зеландії, Ліберії, Зімбабве, Брунеї, Сінгапуру, Барбадосу, Гайани, Трінідаду та Тобаго, Ямайки, Західного Самоа, Белізу, Сянгану, Фіджі, а також Багамських і Бермудських островів. А в період із 1907 по 1949 роки так називалася срібна монета в Китаї.