Антинікотинова кампанія, що відбулася два роки тому й охопила 8 міст України та 2 медуніверситети, засвідчила: з 2291 учасника акції місяць без тютюну протрималися 1799, а протягом року — 28,5% гравців. Очікується, що претендентами в переможці-2000 стануть від 500 тисяч до 1млн. людей зі 100 країн світу.
Як заявила «Дневі» директор програми CINDI, керівник відділу інституту кардіології ім. М.Д. Стражеска АМН України Ірина Смирнова, найефектевнішим засобом проти самовбивчої, однак «солодкої» звички є величезне самовіддане бажання з нею покінчити. Щоправда, виникає воно здебільшого тоді, коли насідають серцево-судинні, онкологічні, легеневі та інші хвороби. На боротьбу з тютюновим драконом (плакати з цією твариною розвішанi в Києві) держава не поспішає, бо гроші, за словами І. Смирнової, виділяються так само, як на всю охорону здоров’я. Тим часом, спільних з тютюновими зарубіжними монстрами підприємств в Україні стає дедалі більше.
ДО РЕЧІ
Понад 9 млн. людей в Україні страждають від нікотинової залежності, з них половина — чоловіки і близько 20% жінки (цікаво, що в селах курять 0,5% жінок) віком від 20 до 60 років. Щороку куріння опосередковано призводить до 120 тисяч смертей (в усьому світі — 3 млн.). Загалом 3 з 4 смертей в Україні пов’язано з хронічними неінфекційними захворюваннями, спровокованими курінням. За даними ВООЗ, тютюн щоденно вбиває 11тисяч людей.