Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Дім, де звучить «Ундервуд»

На київському лейблі «Partija records» виходить звукова доріжка до скандального російського кінопроекту «Даун хаус»
12 квітня, 2001 - 00:00

Деяке пожвавлення культурного життя СНД (здебільшого, на жаль, в околицях російської столиці) виявляється іноді у вельми незвичних формах. До останніх, безумовно, можна віднести російський фільм «Даун Хаус», який здійняв навколо себе справжній галас. Ледве встигши вийти на екрани, цей кіноопус Романа Качанова (в якості режисера), Івана Охлобистіна (в якості сценариста) і Федора Бондарчука (в ролі князя Мишкіна) спровокував запеклу дискусію в пресі та інтелектуальних колах; справа дійшла навіть до демонстрацій обуреної громадськості перед кінотеатрами. Ще б пак, адже «Даун хаус» — це не що інше, як доволі специфічне перекладення класичного роману Достоєвського «Ідіот». У новій версії князь Мишкін хворий саме на синдром Дауна, герої слухають модний електронний стиль хаус, а їх фізіологічним відправленням відведена значна частина екранного часу.

Однак, якщо про сам фільм можна сперечатися до хрипоти, то музичне оформлення до нього є, поза сумнівами, відмінно складеним збірником найбільш цікавих виконавців останніх років. Почати з того, що самий саунд-трек став першим досвідом з написання музики до повнометражного фільму для культового московського ді-джея Грува. Компанію йому склали не менш талановиті майстри легких звукових коктейлів «Весна на вулиці Карла Юхана», «Ніж для фрау Мюллер», «NETSLOV», Олег Костров, «Снігопади», загальний улюбленець Найк Борзов; усього ж в «Даун Хаусі» — більше 20 музичних номерів. Особливо примітна участь в проекті групи «Ундервуд».

Її фундатори, професійні лікарі Володимир Ткаченко та Максим Кучеренко, — родом з України (Сімферополь і Херсон) — і свої перші кроки до висот хіт-парадів робили саме тут. Їх композиція «Гагарін, я вас любила» завоювала діапазони практично всіх модних радіостанцій нашої країни і Росії. Володимир і Максим пишуть мелодійну музику, що запам’ятовується, з’єднуючи її з прекрасними текстами, а крім того, як і годиться зіркам, що сходять, здійснюють екстравагантні вчинки. Участь у скандальному «Даун хаусі» — лише один iз них. У своєму новому кліпі, наприклад, «ундервудівці» в ролі фотографів знімають дівчат, які змагаються в настольному хокеї, причому все видовище витримане в стилі 1960-х років. А напередодні 12 квітня музиканти провели безпрецедентну акцію в Меморіальному музеї космонавтики. «Ундервуд» особисто зустрівся з прославленими космонавтами і дочками головного героя їх пісні «Гагарін, я вас любила». Зустріч скiнчилася проведенням інтернет-аукціону, де як лоти були виставлені унікальні предмети, що побували в космосі, й сингл «Ундервуда» «Гагарін, я вас любила»; всі виручені кошти пішли на підтримку сімей космонавтів... Залишилося лише додати, що музику цієї вкрай цікавої групи, вітчизняні слухачі зможуть оцінити дуже скоро — вже на початку травня на київському лейблі «Partija records» вийде українське видання звукової доріжки фільму «Даун хаус».

Дмитро ДЕСЯТЕРИК, «День»
Газета: 
Рубрика: