...90 хвилин зустрічі «Славія» — «Шахтар» уже закінчилися, але штурм воріт господарів не слабшав. Донецькому «Шахтареві» за всяку ціну потрібен був хоча б гол у Празі у матчі третього кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів. Пішла вже друга додана арбітром хвилина, коли Геннадій Зубов стрімголов побіг подавати кутовий. За мить Сергій Ателькін головою спрямовує м’яч під саму перекладину воріт Черни. Чеський воротар неймовірним зусиллям дістає м’яч, але Андрій Воробей буквально розстрілює ворота господарів. Гол! Перед грою головний тренер «Шахтаря» Віктор Прокопенко цитував вірші Володимира Висоцького — «Справедливости в мире и на поле нет!» Так от, цей гол змусив перемогти справедливість: донеччани не тільки мали величезну ігрову перевагу, а й чимало стовідсоткових моментів її реалізувати.
Цей гол приніс їм ще й психологічну перевагу: в овертаймі гірники й не мали наміру зменшувати обертів, і незабаром були винагороджені за це. Все той же Воробей підніс подарунок у відповідь Ателькіну у вигляді прекрасної флангової передачі, а воротар надав Сергієві аж дві спроби поцілити, після чого той гарматним ударом загнав м’яч до сітки — 0:2! Тепер уже «Славії» треба було відіграватися, однак склалося враження, що у пражан не залишилося для цього не тільки моральних, а й фізичних сил. «Шахтар» здійснив свою мрію — вихід до Ліги, показавши те, чим славився ще за союзних часів — справжній характер. Тепер, щоб наводити приклад істинної волі до перемоги, не варто згадувати «Манчестер Юнайтед» у Барселоні. У нас є свій гідний приклад — «Шахтар» у Празі.
Мета, що стояла перед українським чемпіоном (не тільки не пропустити, а й нарешті забити югославській «Црвені Звєзді»), враховуючи «натужні» перемоги (і не тільки) над суперниками у внутрішній першості, здавалася майже нездійсненною. Однак команда Лобановського (побажаємо Валерію Васильовичу якнайшвидшого одужання) тим і сильна, за будь-якого складу виконавців, що в потрібний момент може зібратися і видати такий потрібний результат.
24 роки тому динамівці вже «проходили» югославський бар’єр — белградський «Партизан». Столична «Црвена Звєзда» все ж таки зарано «поховала» нашу «Динамо-машину». У діях гостей, навіть після дещо нелогічного гола, проведеного на 22- й хвилині Бранко Бошковичем, не було і натяку на паніку. Досвіду киянам не позичати, і вони наполегливо продовжували шукати шляхів до воріт белградців. Білоруська зв’язка Хацкевич— Белькевич на 33-й хвилині створила маленьке диво, відправивши у нокдаун 54-тисячну аудиторію белградської «Маракани». Шкода, але ще наприкінці першого тайму «Динамо» могло зняти всі питання про долю матчу, особливо небезпечним був вихід на ударну позицію Каладзе.
У другому таймі у наших земляків не все виходило, лише перші хвилин п’ятнадцять вони володіли ініціативою, але «юги» так і не змогли налагодити комбінаційну гру, перейшовши на звичний навал. Останній штурм воріт Кернозенка нагадував авантюру (але чого не буває у футболі?); втім, не допомогли господарям «ліві» 5 хвилин, додані грецьким арбітром Вассарасом, котрий трактував будь-які спірні моменти на фініші гри на користь югославів.
Навіть гарячі прихильники «Црвени Звєзди» оплесками проводили «Динамо», попри гольову рівність за підсумками двох матчів, наш клуб довів, що на даний момент він сильніший. Проте проблем у наставників киян предостатньо, багато які футболісти ще не у тому ігровому тонусі, який дозволяє з оптимізмом дивитися в майбутнє. Дещо беззубою виглядає атака, хоча в останньому матчі чемпіонату України «Динамо» розгромило у Тернополі «Ниву» — 7:3. Однак і три м’ячі, пропущені там, це все ж таки забагато для чемпіона.
2 вересня на НСК «Олімпійський» у Києві збірна України прийматиме збірну Польщі у рамках відбіркового турніру до ЧС — 2002. Кістяк національної збірної складають динамівці, і для них це буде остання серйозна репетиція напередодні старту у групі «G» Ліги чемпіонів (суперниками киян стали — «Андрелехт» (Брюссель, Бельгія), ПСВ «Ейндховен» (Голландія), «Манчестер Юнайтед» (Англія)). Донецький «Шахтар» потрапив до ще однієї «групи смерті», де його суперниками будуть «Лаціо» (Рим, Італія), «Спарта» (Прага, Чехія), «Арсенал» (Лондон, Англія).
Розклад ігор українських клубів за підсумками жеребкування, що відбулося в Монте- Карло:
1 тур. 12 вересня: «Шахтар» — «Лаціо»; 13 вересня: ПСВ «Ейндховен» — «Динамо».
2 тур. 19 вересня: «Динамо» — «МЮ»; 20 вересня: «Арсенал» — «Шахтар».
3 тур. 26 вересня: «Динамо» — «Андерлехт»; 27 вересня: «Спарта» — «Шахтар».
4 тур: 17 жовтня: «Шахтар» — «Спарта»; 18 жовтня: «Андерлехт» — «Динамо».
5 тур. 24 жовтня: «Динамо» — ПСВ «Ейндховен»; 25 жовтня: «Лаціо» — «Шахтар».
6 тур. 7 листопада: «Шахтар» — «Арсенал»; 8 листопада: «МЮ» — «Динамо».
Про повні результати жеребкування і про шанси команд у розіграші Ліги чемпіонів читайте в наступних номерах «Дня».
Полтавська «Ворскла», яка у семи матчах чемпіонату України не набрала жодного очка і змінила свого головного тренера (Сергій Морозов прийшов на змiну Анатолію Конькову), у матчі у відповідь з македонською командою «Работнічки» у місті Скоп’є перемогла з рахунком 2:0 і вийшла до 1/64 фіналу Кубку УЄФА. Там на полтавчан чекає куди серйозніший суперник — португальська «Боавішта». Криворізький «Кривбас» на цьому ж етапі зустрінеться з французьким клубом «Нант». Обидві українські команди проведуть перші матчі вдома, 14 вересня.