П’ять років тому Академія мистецтв України стала проводити серію заходів під загальною назвою «Мистецтво молодих», щорічно присвячуючи їх одному з чотирьох видів мистецтва: театральному, образотворчому, музичному чи кіно. Таким чином публіка знайомилася з творчістю випускників вищих навчальних закладів.
Як підкреслив ректор Національної музичної академії України ім. П. Чайковського академік Олег Тимошенко, «якщо за багатьма параметрами наша країна ще відстає від передових країн, то українська музична культура вже давно ввійшла до європейського культурного простору». Свідчення цього — успіхи наших музичних колективів, що складаються переважно з молодих, такі, як Державний камерний ансамбль «Київські солісти» (художній керівник — Богодар Которович), якого на нещодавньому міжнародному фестивалі у Відні було удостоєно Гран- прі в трьох номінаціях. Чи студентський симфонічний оркестр НМАУ під керівництвом Романа Кофмана, що блискуче виконав дев’яту симфонію Бетховена на фестивалі в Бонні. Наприклад, Мирослав Скорик разом із камерним оркестром Львівської музичної академії ім. М. Лисенка показали 40 цікавих програм. В Одеській консерваторії відбувся конкурс молодих піаністів ім. Е. Гілельса, міжнародні фестивалі хорової та духової музики. У Донецькій консерваторії, яка тільки-но формує свої традиції, видано перший збірник наукових праць.
На останньому концерті «Мистецтва молодих», що відбувся днями в Києві, віртуозною й темпераментною була флейта в руках Богдани Стельмашенко, лауреата міжнародних конкурсів у Чехії, Канаді та Гран-прі в Парижі. Блиснула майстерністю, інтерпретуючи уривки з балету Чайковського «Лускунчик», піаністка Інна Солдатенко. Віртуозно виконав фінал Концертної партити № 1 В. Зубицького в стилі джазових імпровізацій баяніст із Донецька Костянтин Жуков, власник п’яти Гран-прі міжнародних конкурсів. Після концертів проходив обмін творчим досвідом між педагогами й молодими музикантами. Відбулася виставка «Музика в образотворчому мистецтві» й пройшла наукова конференція, присвячена проблемам музичної освіти. А з 16 по 23 грудня за звання лауреата змагатимуться учасники II Всеукраїнського конкурсу хорових диригентів ім. Д. Бортнянського.
Виростити талант — копітка праця. Потрібні індивідуальний підхід і особливі умови, а також вкладення чималих коштів. Адже не є таємницею, що студенти вузів мистецтв дорого коштують для держбюджету. Тому вдвічі образливіше, якщо доводиться відпускати юні таланти працювати за кордон, оскільки на Батьківщині вони не завжди запитані. Організатори «Мистецтва молодих» сподіваються привернути увагу уряду й місцевої влади до цих проблем.