У тому, що старий добрий рок ще живий, київська публіка зможе пересвідчитися 21 березня, прийшовши до ПК «Україна» на концерт легенди класичного британського року, групи «Jethro Tull», яку музикознавці зарахували до символічної п’ятірки найбільш новаторських колективів світу, поряд з The Beatles, Led Zeppelin, Pink Floyd і Genesis.
Унікальна англійська команда, яка ось уже третину століття експериментує на стику арт- і хард-року, джазу і традиційного англійського фолку, виникла у 1967 році. А навесні 1968 року новий ансамбль уже успішно виступив на Віндзорському фестивалі джазу. Критики охарактеризували його як нову зірку арт-року, а продюсери компанії «Island» запропонували засновнику і керівнику групи Яну Андерсону підписати контракт на три роки. Завдяки приходу в групу Мартіна Барре, який незабаром здобув славу одного з найвіртуозніших рок-гітаристів, перший же диск «Living in the Past», записаний за його участю, опинився на третій сходинці британських хіт-парадів. Починаючи з другого альбому, стиль «Jethro Tull» зміцнився в рамках важкого арт-року з вираженими гітарними риффами і дивовижними імпровізаціями флейти Андерсона. Такого в історії рок-музики досі не було, і ансамбль дуже швидко посів місце у символічній п’ятірці найбільш новаторських груп світу разом з «Beatles», «Rolling stones», «Genesis» і «Led zeppelin». Починаючи з 1970 року, продукція «Jethro Tull» мала великий успіх у всіх країнах. Однак від диска до диска композиції групи ставали дедалі складнішими і глибшими, що (незважаючи на високу якість музичного матеріалу тих років) у 1973 році призвело до конфлікту з критиками музичних видань, які звинуватили ансамбль у надмірній «вигадливості» і «мудрагельстві».
Однак шанувальники нової групи цінували її саме за оригінальність, неповторність стилю. За свою історію колектив записав 30 платівок, у створенні яких брали участь загалом дев’яносто найталановитіших англійських (і не лише) музикантів. Тільки легальний продаж альбомів «Jethro Tull» становив 60 мільйонів примірників. Склад групи неодноразово змінювався, однак незмінною залишалася фігура лідера — Яна Андерсона, якого заслужено вважають не лише кращим флейтистом у рок-музиці, але й одним із найталановитіших мультиінструменталістів у музичному світі (крім флейти, Андерсон чудово володіє цілою низкою інших інструментів, не говорячи вже про самобутній вокал).
До речі, Андерсон став одним із чотирьох всесвітньо відомих музикантів (Стінг, Джо Коккер і Зуккеро), які першими підтримали демократичні перетворення в Україні у дні помаранчевої революції, звернувшись до народу України зі словами: «Ми, музиканти, — діти свободи. Ми завжди підтримуватимемо демократичне право вільних людей обирати тих лідерів, які нестимуть відповідальність за майбутнє свого народу незалежно від того, це відроджена Україна чи це стара добра Англія. Демократія — це краще, що у нас є. Боріться за неї чесно і справедливо».