Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ДОСЛIДЖЕННЯ

15 лютого, 2007 - 00:00

Діти, які мало сплять, мають бiльшу вагу

Американські вчені виявили взаємозв’язок між нестачею сну у дітей та подальшим збільшенням їхньої ваги. Фахівці з Північно- західного університету в Еванстоні, Іллінойс, проаналізували детальні записи в щоденниках батьків, аби дослідити режим сну у дітей і його співвідношення з вагою. Виявилося, що додатковий час сну у дітей від 3 до 13 років скорочує ймовірність появи зайвої ваги приблизно на 30%, повідомляє gazeta.ru з посиланням на радіо «Свобода». У дослідженні брала участь 2281 дитина, розпочалося воно 1997 року, подальші дані про вагу були зібрані п’ятьма роками пізніше. На основі результатів експерти рекомендують дітям від п’яти до 12-ти років 10—11 годин нічного сну, а підліткам — вісім-дев’ять годин сну. Недостатня кількість годин сну може викликати порушення гормонів, які впливають на апетит. Дослідники наголошують на важливості ролі сну у пізнавальній і соціальній активності дітей. Раніше був показаний зв’язок між проблемами зі сном і нездатністю до адаптації у дошкільнят, і депресією та проблемами у школі в підлітковому вiцi.

«Великі вибухи» нових Всесвітів

Нову модель еволюції Всесвiту, що долає існуючі зараз в космології суперечності, запропонували астрофізики з Університету Північної Кароліни в Чепел-Хiлл, повідомляє ІТАР-ТАСС. Їхня гіпотеза передбачає нескінченне повторення етапів розширення та стискання Всесвіту, що спостерігається, але усуває момент «первородного» великого вибуху, який поклав їй початок. Згідно із теорією, запропонованою Полом Фремптоном, Луїсом Джей Рубіном і Лорісом Баумом, на етапі розширення Всесвіту, який спостерігається, темна енергія — поки абсолютно невідомий компонент нашого світу — примушує його розширятися все швидше і швидше. Вона доводить цей процес до стану, коли всі фізичні об’єкти виявляються такими, що розлетілися на відстань, коли не можуть впливати один на одного. Все — від чорних дір до атомів — зруйноване. Але за якісь долі секунди до тієї миті, коли «зупиниться хід годинника» і час зникне, все обертається назад, передбачає нова теорія. «Плями» розірваної матерії коллапсують і стануть «великими вибухами» для нових Всесвітів.

Електрогенератор і сміття

Дослідники з Університету Пердью (Індіана, США) оголосили про розробку пересувного електрогенератора, який у якості палива споживає звичайне побутове сміття. Саме по собі сміття не є паливом, а зазнає попередньої переробки, пише КомпьюЛента. Харчові відходи бродять під дією дріжджів і перетворюються на етиловий спирт. Інше сміття — папір, картон, пластик тощо — зазнає нагрівання внаслідок відсутності кисню та розкладається, в основному на метан і пропан. Спирт і гази, у свою чергу, слугують паливом для модифікованого дизельного двигуна, який обертає вал генератора. Установка розроблялася на замовлення військових, але у перспективі може знайти й цивільне застосування. Тiльки якщо новинка дійде до Росії, блок переробки харчових відходів із неї краще буде зняти.

Де краще працювати?

Американська маркетингова компанія провела спеціальне дослідження з метою з’ясувати, де краще працювати — в офісі або вдома? Виявляється, продуктивність праці різко зростає, якщо людина працює в звичній домашній обстановці. (Звичайно, на дім можна перенести не кожну роботу, але йдеться в основному про «офісний планктон», офісних працівників), повідомляють izvestia.ru. По-перше, він не витрачає час і гроші на транспорт — досить спустити ноги з дивана і він уже може приступати до роботи. По-друге, підвищенню продуктивності праці сприяє той факт, що для роботи вдома не потрібно особливо піклуватися про зовнішній вигляд.

Згідно з опитуванням, вдома власна зовнішність не хвилює абсолютно нікого з респондентів. Більше того, 12% чоловіків і 78% жінок узагалі нічого не вдягають перед тим, як сісти за комп’ютер або зробити діловий дзвінок.

Хоча, звичайно, вдома більше спокус відволіктися від роботи. 45% опитаних слухають улюблену музику, 28% устигають подивитися телевізор, а 21% — навіть поспати. Однак можливість практично вмить повернутися до роботи все одно компенсує час, який середньостатистичний працівник витрачає на дорогу та обід в офісі.

Микита КИСИЛЬОВ
Газета: 
Рубрика: